Divadlo DISK [katedra alternativního divadla]

K smrti šťastní

Premiéra: 18.12.2015 | 0:50x
Dramaturgie: David Košťák. Scéna: Petr Vítek. Kostýmy: Lenica Rozsnyóová. Hudební spolupráce: Jan Čtvrtník. Choreografie: Peter Šavel. Režie: Kasha Jandáčková.
Poslední uvedení: červen 2016.
Autorská inscenace podrobující klasické pohádky střetu se světem dneška. Na jevišti se objeví známé postavy z pohádek bratří Grimmů, které ale budou nuceny objevovat to, co je čeká v období mezi „šťastným koncem“ a smrtí...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo DISK
Hodnocení inscenace
Redakce
67 %
Uživatelé
68 %
6861000
Hodnocení redakce
Pavel Širmer 60 %
Jiří Landa 70 %
Jiří Koula 70 %
Volby

Hodnocení (9)

HODNOCENÍ REDAKCE
Pavel Širmer  60 %
9.3.2016 | 2028 hodnocení
+ souhlasím
Pokus umístit pohádkové motivy do nemilosrdné životní reality. Aktéři se vyjadřují různorodými prostředky kombinujícími mluvené slovo a pohyb, které společně netvoří příliš sourodý tvar. Sled více či méně povedených obrazů propojuje postava víly, také v tomto propojení by se však rezervy našly. Naopak konec, byť není nikterak objevný, vše obstojně uzavře. Téma sice poskytuje materiál, z něhož by se dalo vytěžit více, ale inscenace nabízí divákovi pohled týmu, ze kterého je patrný názor. Sympatické nasazení studentů.
Jiří Landa  70 %
12.1.2016 | 3032 hodnocení
+ souhlasím
65% Inscenace, která je vydařená zejména po vizuální stránce. A to ať už se jedná o scénu, kostýmy nebo svícení. Celek je pak zapotřebí na sebe nechat působit a na základě mikropříběhů si poskládat ten svůj vlastní, který může napomoci si uvědomit pár věcí, na něž člověk postupem času tak nějak pozapomněl... Ale ačkoli jsou pohádky svým způsobem hodně ošidné čtivo, stejně je budu mít rád. I když život není pohádka... V této inscenaci se současný ročník KALDu konečně ukázal ve velmi dobrém světle.
Jiří Koula  70 %
7.1.2016 | 1600 hodnocení
+ souhlasím
Nevím, pro jaké zatmění mysli jsem dal po prvním zhlédnutí 34,99 %, po druhém už to bylo na dvojnásobek. A derniéra? Škoda, že se inscenace v tomto stavu nedá zafixovat a uvádět další sezónu, kdo u toho nebyl, neuvěří. Děkuji všem zúčastněným na jevišti i v zákulisí, byla to jízda! Více viz blog.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Hojojicek  70 %
13.2.2016 | 94 hodnocení
+ souhlasím
Co do obsahu to není nijak světoborné (dopovězení pohádek jsme již viděli hodněkrát, a tředa Into the woods je mnohem důslednější i přesvědčivější co do sdílené mylšenky). Toto je nicméně formálně vymazlené, všechno do sebe až technicky zapadá (funkční scénografie, světla, projekce, kostýmy, hudba) a všichni hrají s ohromnou chutí a jsou skvěle typově obsazeni. Půvabný je zejména pár Růženky S. Marcové a teplého prince D. Kranicha (do něho jsem se s tímto představením definitivně zamiloval), dále Sněhurka V. Popovičová nebo L. Valenová coby uražená víla - hybatelka děje (mě to vůbec nemrdá).
Jirkan  60 %
7.1.2016 | 564 hodnocení
+ souhlasím
6.1. 2016: Pro mne hříčka, která paradoxně na paradoxech chce bavit. Což v některých místech velmi dobře funguje (jako proměna ve vílu, probuzení Růženky, Popelka ve voliéře, ztvárnění holubů...). Na druhou stranu jsou místa, která jsou neobroušená, trochu hluchá, plná klišé a nebo příliš technická, což je škoda... ale jsou to studenti a mají sbírat zkušenost, takže tak. Co pro mne hodně zafungovalo byla část o Karkulce a především interakce Karkulky s vlkem! To je výstup, který řadím do kategorie nezapomenutelné!
HawkeyeSaw  60 %
5.4.2016 | 224 hodnocení
Vousa  100 %
2.3.2016 | 14 hodnocení
Magieee  50 %
21.2.2016 | 29 hodnocení
Fingee  70 %
1.2.2016 | 46 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.