Divadlo Disk [katedra činoherního divadla]

Markéta, dcera Lazarova

Premiéra: 15.1.2010. Dramaturgie: Zdeněk Janál. Výprava: Zuzana Mazáčová. Hudba: Vladimír Hirsch. Režie: Pavel Ondruch.
1:35x


Mytický příběh na motivy novely Vladislava Vančury „Marketa Lazarová“. Tenkrát udeřily zimy tak vášnivé, jako bylo tehdejší křesťanstvo. Sníh na svazích ustupoval rudé barvě krve. Avšak i v takto divokých časech vládne srdcím mladých lidí láska a snoubí se s nesmrtelnou duší...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo Disk
Hodnocení inscenace
Redakce
55 %
Uživatelé
60 %
6051000
Hodnocení redakce
Jiří Landa 70 %
Pavel Širmer 40 %
Volby

Hodnocení (7)

HODNOCENÍ REDAKCE:
Jiří Landa 70 %
(počet hodnocení: 2895)
Pavel Širmer 40 %
(počet hodnocení: 1606)
přínosný / zajímavý komentář
45%. I když režisér a dramaturg vytvořili solidní dramatizaci známého baladického příběhu, inscenace byla ve výsledku rozpačitá. Režisér ji vystavěl příliš povrchně a vnějškově, nešel do hloubky. Postavy byly vyloženy příliš jednoznačně, velmi zjednodušeně až „šablonovitě“. Téma má mnohem větší a rozmanitější potenciál. Některé scény byly nezvládnuté, působily až nechtěně komicky. Po herecké stránce nepřesvědčivá K. Klepáčková, velmi špatný (chvílemi i směšný) J. Suchý z Tábora. Lepší dojem jsem měl z výkonů T. Kluse, I. Orozoviče, I. Luptáka a A. Rusevové.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Jenda.matousek 30 %
(počet hodnocení: 332)
přínosný / zajímavý komentář
Dost nepříjemná podívaná - jednak přílišnou hlučností a neustálým mlácením někoho o zem, za druhé dramaturgickou impotencí, kdy sledujeme příběh jakoby z rychlíku nebo spíš z tryskáče, postavy jednají iracionálně, povrchně, psychologie nulová. V jedné scéně je Markéta znásliněna, v druhé už svého pokořitele miluje. Nulová režie, nefunkční scéna, herecké výkony ovšem poměrně dobré, postavy však často nemají co hrát. výtečná Anežka Rusevová, ztvárnění hlavních rolí slabší. Opravdu by se tato látka dala pojmout mnohem líp.
Arcipes 70 %
(zadáno: 1.11.2013, počet hodnocení: 136)
V.morava 70 %
(zadáno: 4.10.2011, počet hodnocení: 541)
Sonic 60 %
(počet hodnocení: 331)
Hamlet 70 %
(počet hodnocení: 15)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.