Divadlo Disk [katedra činoherního divadla]

Platonov

Premiéra: 28.9.2020. Překlad: Ivan Wernisch. Dramaturgie: Jana Kudláčková. Scéna: Zuzana Štěpančíková. Kostýmy: Magdalena Vrábová. Hudba: Haštal Hapka, Jiří Šlupka Svěrák. Úprava a režie: Jakub Korčák.
1:55x
První celovečerní Čechovova hra, která se dočkala uvedení až mnoho let po autorově smrti. Rozsáhlé drama, připomínající spíš román v dialozích, v adaptaci, která je soustředněná na osudy mladých postav, s dějem zkoncentrovaným do jediného prostoru a domýšlející některé načrtnuté motivy. Hra o osamělých lidech, kteří se snaží uniknout nudě a pocitům viny z promarněných životních příležitostí. Proto unikají z reality a žijí svůj život jako nekonečný mejdan, na němž se chtějí „ubavit“ k smrti. Vše se odehrává během narozeninové oslavy, při níž se schází provinční honorace na zadluženém venkovském sídle, které je nakonec prodáno v dražbě. Typický skeptický antihrdina, venkovský učitel Platonov, si uvědomuje svou zbytečnost a prázdnotu vlastní existence, ale není schopen najít žádné východisko...
Divadlo Disk
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
70 %
7011000
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení (1)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Matěj Konečný  70 %
(zadáno: 29.5.2021, počet hodnocení: 59)
přínosný / zajímavý komentář
Představení, které mě potěšilo, chvílemi byla cítit energie a gradace, některá místa byla hezky herecky vystavěna, jednotlivé herecké vtípky mě pobavily, byť jejich opakováním ztrácely svou hodnotu. V začátku chyběl jistý temporytmus, který ale představení postupně nabývalo. Mírně mě mrzelo že z mého pohledu bylo vidět, že někteří herci postavou jsou a jiní ji jen hrají. Musím ale říci, že děj mě pohltil a obrazům, které přede mnou vznikaly bylo snadno uvěřit, a to především v poslední scéně.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.