Divadlo J. K. Tyla Plzeň [Malá scéna]

Chytrá horákyně

Premiéra: 18.12.2021 | 1:00x
Dramaturgie: Klára Špičková. Výprava: Iva Bartošová-Ščerbáková. Hudba: Hudební duo MíZa. Režie: Vít Malota.
Poslední uvedení: květen 2023.
Adaptace pohádky, která oplývá humorem, ale i hlubokou moudrostí. Vyprávění o chudé dívce, která se nakonec stane váženou a vlivnou ženou. A která přechytračí i milovaného muže...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo J. K. Tyla Plzeň
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
80 %
8031000
Volby

Hodnocení (3)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
J.anek  80 %
26.12.2021 | 499 hodnocení
+ souhlasím
Chytrý text podle známé pohádky má vtip a míří na sociální rozdíly ve společnosti. A to je téma věčně aktuální. Chytrost byla odměněna, maloměšťácká hloupost a lakota zůstaly nepotrestány. Je to moc hezké, jen takové nedotažené, možná ještě málo usazené.
Obsazení je logické a dobré. Když jsem sledoval, jak Jaroslav Matějka komunikuje s dětmi, bylo mi líto, že se s nimi nepracuje víc. Titulní roli skvěle zvládá energická Denisa Cupáková.
Moc se mi líbilo výtvarné řešení - měšťácká elita je od okolí oddělena vysokou hradbou, žije v jakési bezpečné ulitě.
Mtjel  80 %
19.12.2021 | 9 hodnocení
+ souhlasím
Předesílám, že se jednalo o mou první zkušenost s divadlem pro děti. Scéna ale při vstupu do sálu uchvátila i mě a s pomocí světel a hudby v tom pokračovala celou hodinu. Prostorově a pohybově skvěle zvládnuté. K jinak přímočarému vykreslení charakteru mužských postav výborně fungovaly nad rámec textu přidané postavy ženské. Krize vztahu horákyně se soudcem jako příběhově nejsilnější prvek fungovala skvěle. Děti se bavily, vstávaly ze sedadel a komunikovaly jak spolu, tak s herci, kteří je určitě v reprízách mohou do děje zapojit ještě více a přidat tak i na tempu a energii určitých pasáží.
Vladimír10  80 %
7.5.2023 | 646 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.