Divadlo J.K.Tyla Plzeň [Malá scéna]

Middletown

Premiéra: 2.11.2019. Překlad: Blanka Křivánková. Úprava a dramaturgie: Johana Součková-Němcová. Scéna: Lukáš Kuchinka. Kostýmy: Agnieszka Pátá-Oldak. Hudba: Ondřej Švandrlík. Režie: Marek Němec.
2:10


Osudy podivínů z městečka Middletown. Z městečka, které je na okraji zájmu - stejně jako každý z nich. Nesou si svůj vlastní tragikomický příběh, který se postupně odhaluje...
14!
Divadlo J.K.Tyla Plzeň
Hodnocení inscenace
Redakce
50 %
Uživatelé
64 %
6471000
Hodnocení redakce
Kateřina Jírová 50 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení (8)

HODNOCENÍ REDAKCE:
Kateřina Jírová 50 %
(zadáno: 11.9.2020, počet hodnocení: 309)
přínosný / zajímavý komentář
Příběh ospalého městečka kdesi na Středozápadě či v Jižních Čechách. Zajímavě řešená scéna, několik různých hracích prostorů bez nutnosti přestaveb. Pokud by tři role hrál jeden herec, mohla by to být alespoň nenáročná zájezdovka. Text hry honí příliš mnoho motivů, které nedávají smysl, ale do přestávky je to alespoň legrace. Druhá půlka je k nepřežití. Postavy hledají smysl života, některé ho i najdou, ale diváci smysl inscenace nenaleznou.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Tristan 80 %
(zadáno: 13.9.2020, počet hodnocení: 45)
přínosný / zajímavý komentář
Křehkost, krása a samota nejpodivnějšího zvířete na zemi, člověka. Vtipné, úsměvné, jímavé a skvělé herecké výkony. Jednoduchost a hloubka.
RaB 80 %
(zadáno: 6.9.2020, počet hodnocení: 81)
přínosný / zajímavý komentář
Režie Marka Němce patří k těm nejlepším, které v Plzni vznikají - cílené na emoce a city diváků. I v tomto případě to vyšlo. Příběh vás donutí přemýšlet nad jednotlivými charaktery i několik dní poté.
Výborné herecké výkony K. Krejsové, M. Darnadyho a Z. Ščerbové. Výborným momentem je i monolog Karla Vondráška (škoda, že neměl větší prostor). Nicméně negativním momentem bylo arogantně a nepříjemně působící hraní J. Matějky (což je ale snad ve všech představeních bohužel).
Prostředí Malé scény je pro takováto představení naprosto ideální.
Anah 50 %
(zadáno: 2.2.2020, počet hodnocení: 184)
přínosný / zajímavý komentář
Příběh k zamyšlení, takový skoro odevšad, pěkně vypracované charaktery postav.
J.anek 70 %
(zadáno: 29.12.2019, počet hodnocení: 318)
přínosný / zajímavý komentář
Křehká poetická inscenace. Prázdnota slov a strach z toho, co je za nimi. Ale také síla slov vyřčených ve správnou chvíli. Všednodenní vyčerpávající boj o život v městečku, ve kterém se zdánlivě nic neděje.
Těšil mě soustředěný výkon Jaroslava Matějky. Drobnokresba muže, který už ztratil naději a který se odvážil znovu uvěřit, když už bylo příliš pozdě. Zaujal mě Matyáš Darnady, kterého jsem viděl ve větší roli poprvé.
Marek Němec vsadil na citlivost diváků. Mám dojem, že u většiny mu tahle riskantní sázka vyšla.
Mrzí mě nevyrovnané herecké výkony - inscenaci to ubírá na autenticitě.
Le Petit Prince 70 %
(zadáno: 21.1.2020, počet hodnocení: 42)
Dovemummy-Alena S. 50 %
(zadáno: 29.12.2019, počet hodnocení: 146)
Kamaela 50 %
(zadáno: 1.12.2019, počet hodnocení: 40)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.