Divadlo J. K. Tyla Plzeň [Malá scéna]

Marilyn (Překrásné děcko)

Premiéra: 10.6.2017 | 2:15
Dramaturgie: Pavel Bár. Výprava: Aleš Valášek. Choreografie: Denisa Kubášová. Dirigenti: Dalibor Bárta, Pavel Kantořík. Režie: Jiří Adamec.
Poslední uvedení: květen 2019.
Komorní muzikál nahlížející na životní osudy Normy Jean, proslulé jako Marilyn Monroe.


inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo J. K. Tyla Plzeň
Hodnocení inscenace
Redakce
50 %
Uživatelé
77 %
77111000
Hodnocení redakce
Iva Bryndová 50 %
Volby

Hodnocení (12)

HODNOCENÍ REDAKCE
Iva Bryndová  50 %
30.10.2017 | 416 hodnocení
+ souhlasím
Je to temné, dlouhé, nezajímavé a v podstatě nudné. Marylin působí celou dobu jako troska - blbá a ještě ke všemu pořád buď opilá, nebo sjetá léky. Z její slávy se neobjevuje ani zlomek, stejně jako by člověk na základě tohoto představení rozhodně nepoznal, že by to měla být obletovaná kráska své doby. Scéna je přeplácaná, v malém prostoru Malé scény působí poměrně velké množství účinkujících na jevišti až rušivě. A navíc od hudby Ondřeje Brouska bych prostě čekala víc.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Čiko  60 %
1.6.2019 | 921 hodnocení
+ souhlasím
65% Derniéra měla spíše premiérovou atmosféru. Je to fajn inscenace a asi je škoda, že se stahuje. Hezký výkon Z.Kajnarové, za mě ale nejlepší výborně typově obsazený Dalibor Gondík.
RaB  80 %
27.4.2019 | 292 hodnocení
+ souhlasím
Skvělá Zuzana Kajnarová v nelehké roli. Některé scény zbytečně dlouhé (třeba u Leeho), některé by šly naopak přidat nebo zvýraznit (třeba z filmové kariéry MM). Nicméně celkem povedený muzikál, který přesně sedí na Malou scénu.
Veronika K.  90 %
27.1.2019 | 98 hodnocení
+ souhlasím
Nemám ráda, když do "našeho" divadla s úžasným muzikálovým souborem, zvou režiséři "cizáky" z jiných divadel, ale v tomhle případě musím dát režisérovi za pravdu, nikoho vhodnějšího pro Marilyn a Arthura Millera než Zuzanu Kajnarovou a Dalibora Gondíka v Plzni momentálně nemáme. Z. Kajnarová mě opravdu mile překvapila a D. Gondík byl ve své roli civilní a nesmírně uvěřitelný. A. Tandlerová je velmi talentovaná a Marilyn-dítě krásně odzpívala i odtančila. Jednotlivé scény do sebe hezky zapadají, jen bych trochu zkrátila scénu z hereckého studia Lee Strasberga. Prostě český muzikál s velkým M.
Zlenka  80 %
6.12.2017 | 11 hodnocení
+ souhlasím
Čerstvý zážitek ze včerejšího večera. Muzikál se mi líbil, Zuzana Kajnarová přesvědčivá.Orchestr za mě 100%.Ano, druhá půlka je svižnější. Je to o tápající ženě, která hledá sama sebe a především lásku. Scéna udělaná dobře, nic neruší. Ano - občas vypustí MM sprosté slovo, ale není to samoúčelné, diváka to neuráží.
Bišu  80 %
17.10.2017 | 210 hodnocení
+ souhlasím
Podle týmu autorů jsem očekávala dobré představení a vše se také vyplnilo.
Překvapivě dobře zpívající Z. Kajnarová, vynikající i ostatní herci, hra měla spád, dobré kostýmy i scénografie. Povedené představení.
J.anek  60 %
11.6.2017 | 415 hodnocení
+ souhlasím
Životopisné pásmo s písničkami o tom, že Marilym Monroe byla hezká, ale blbá. Což jsem ovšem tak nějak už dávno věděl. Povrchnost bez nápadu.
Jenže! Tohle platí jen do přestávky. Potom přijde charismatický Radek Shejbal jako Lee Strasberg a začíná jiný muzikál, docela jiná liga. Přesvědčivý je Jozef Hruškoci jako Laurence Olivier, ale především konečně začne hrát Zuzana Kajnarová - a je vynikající. A divák pomalu zapomíná na tu úmornou trapnou nudu první části. Marilyn výborně funguje především s Arthurem Millerem Dalibora Gondíka. Konec dobrý, všechno dobré. Škoda, že to nešlo od začátku.
Simio  90 %
27.4.2019 | 2 hodnocení
+ souhlasím
V tomto muzikálu samozřejmě nelze přehlédnout hostující Zuzanu Kajnarovou, jejímuž živému obličeji bych uvěřil snad úplně všechno a která na scéně předvedla opravdu úžasný výkon se vším všudy (kam se hrabou Specialisté). Scéna patřila k těm jednodušším, avšak velmi účelným, kde divák není ničím rušen a může se plně soustředit na poutavý děj, kde byly pasáže úsměvné i opravdu vážné, ze kterých mi naskakovala husí kůže. Skvělý výkon plzeňského souboru není třeba pokaždé opěvovat, pohybuje se na velmi vysokém standardu a dokáže pokaždé nadchnout. Jsem velmi rád, že jsem představení ještě stihl.
Applejuice  70 %
8.1.2023 | 308 hodnocení
Janet  60 %
20.10.2019 | 48 hodnocení
Lera  90 %
4.12.2018 | 75 hodnocení
Kamaela  90 %
20.11.2018 | 40 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.