Divadlo La'My

Svolení

Premiéra: 24.2.2017 | 1:55
Dramaturgie: Eva Prchalová. Výprava: Marie-Luisa Purkrábková. Režie: Martin Satoranský.
Poslední uvedení: únor 2018.
Víra. Bolest. Kompromis. Nadvláda. Úspěch. Co zvolit? Jak vše skloubit dohromady? Sadismem k zisku. Zisk plodí násilí. Účel světí prostředky. Pět mladých lidí a věčná otázka, je-li Jesus superstar. A kdo nebo co k čemu nakonec svolí?


inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo La'My
Hodnocení inscenace
Redakce
73 %
Uživatelé
65 %
6531000
Hodnocení redakce
Pavla Haflantová 70 %
Lukáš Holubec 70 %
Jiří Koula 80 %
Volby

Hodnocení (5)

HODNOCENÍ REDAKCE
Pavla Haflantová  70 %
10.5.2017 | 355 hodnocení
+ souhlasím
Práce Martina Satoranského mě vyloženě baví a zde se potkal se souborem, kterému dokázal najít (a přeložit) hru skutečně na tělo. Výsledek je zábavný, poutavý, místy mrazivý i lehce poučný.
Lukáš Holubec  70 %
11.4.2017 | 735 hodnocení
+ souhlasím
Základem pozoruhodnosti inscenace je stavba a poselství textu, jenž si režisér Martin Satoranský sám přeložil. K němu se přidala i scéna, která sdělení hry pomáhá a nepochybně samotná režie. Ač má Svolení hodně prostoru pro komediální scény a účinkující je také bohatě využívají, nejvíce oceňuji tepání do lidské potřeby pevně ukotvit v jistém neotřesitelném postavení, které následně rozvíjí v nezbytnou nadřazenost. Vůči společnosti, vůči ženě, vůči Bohu... Hra tak poskytuje dostatek námětů na přemýšlení o lidské (ne)přirozenosti. Herně pak nemohu nic vytknout Jakubovi Kropáčkovi a Adéle Koutné.
Jiří Koula  80 %
25.2.2017 | 1600 hodnocení
+ souhlasím
Sečteno a podtrženo, po čtyřech uvedeních v Troníčku se Divadlo La'My chystá s inscenací vydat na cesty. Umělcům přeju, aby šlo o úspěšné turné, a sobě pak, aby se následně vrátili do Prahy. Svolení je pro mě malý skvost s potenciálem zaujmout široké publikum, snoubí se v něm až bulvární lascivnost, poctivá vztahová komika, v níž se může každý najít, a existenciální téma osamělosti člověka a potřeby vztáhnout se k druhému. Více viz blog.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Mimouch  70 %
28.3.2017 | 50 hodnocení
+ souhlasím
Vtipná hra s dramatickým vztahovým příběhem a velkým prostorem pro to, aby se v něm herci naplno realizovali. Viděl jsem třetí reprízu v Praze, kde byla ještě znát jistá "neohranost" jednotlivých postav, v nichž v některých momentech herci působili trochu nejistě, místy až ochotnicky. Rád se na představení po čase vrátím a věřím, že již uvidím naplno rozjetý vlak dobře postavené hry.
TheOne  60 %
22.1.2020 | 39 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.