Divadlo La'My

Robert Askins

Svolení

Premiéra: 24.2.2017. Dramaturgie: Eva Prchalová. Výprava: Marie-Luisa Purkrábková. Režie: Martin Satoranský.
1:55


Víra. Bolest. Kompromis. Nadvláda. Úspěch. Co zvolit? Jak vše skloubit dohromady? Sadismem k zisku. Zisk plodí násilí. Účel světí prostředky. Pět mladých lidí a věčná otázka, je-li Jesus superstar. A kdo nebo co k čemu nakonec svolí?
Divadlo La'My
Hodnocení inscenace
Redakce
73 %
Uživatelé
85 %
Hodnocení redakce
Pavla Haflantová 70 %
Lukáš Holubec 70 %
Jiří Koula 80 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ REDAKCE:
Pavla Haflantová 70 %
(zadáno: 10.5.2017, počet hodnocení: 315)
přínosný / zajímavý komentář
Práce Martina Satoranského mě vyloženě baví a zde se potkal se souborem, kterému dokázal najít (a přeložit) hru skutečně na tělo. Výsledek je zábavný, poutavý, místy mrazivý i lehce poučný.
Lukáš Holubec 70 %
(zadáno: 11.4.2017, počet hodnocení: 596)
přínosný / zajímavý komentář
Základem pozoruhodnosti inscenace je stavba a poselství textu, jenž si režisér Martin Satoranský sám přeložil. K němu se přidala i scéna, která sdělení hry pomáhá a nepochybně samotná režie. Ač má Svolení hodně prostoru pro komediální scény a účinkující je také bohatě využívají, nejvíce oceňuji tepání do lidské potřeby pevně ukotvit v jistém neotřesitelném postavení, které následně rozvíjí v nezbytnou nadřazenost. Vůči společnosti, vůči ženě, vůči Bohu... Hra tak poskytuje dostatek námětů na přemýšlení o lidské (ne)přirozenosti. Herně pak nemohu nic vytknout Jakubovi Kropáčkovi a Adéle Koutné.
Jiří Koula 80 %
(zadáno: 25.2.2017, počet hodnocení: 1544)
přínosný / zajímavý komentář
Sečteno a podtrženo, po čtyřech uvedeních v Troníčku se Divadlo La'My chystá s inscenací vydat na cesty. Umělcům přeju, aby šlo o úspěšné turné, a sobě pak, aby se následně vrátili do Prahy. Svolení je pro mě malý skvost s potenciálem zaujmout široké publikum, snoubí se v něm až bulvární lascivnost, poctivá vztahová komika, v níž se může každý najít, a existenciální téma osamělosti člověka a potřeby vztáhnout se k druhému. Více viz blog.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Mimouch 70 %
(zadáno: 28.3.2017, počet hodnocení: 47)
přínosný / zajímavý komentář
Vtipná hra s dramatickým vztahovým příběhem a velkým prostorem pro to, aby se v něm herci naplno realizovali. Viděl jsem třetí reprízu v Praze, kde byla ještě znát jistá "neohranost" jednotlivých postav, v nichž v některých momentech herci působili trochu nejistě, místy až ochotnicky. Rád se na představení po čase vrátím a věřím, že již uvidím naplno rozjetý vlak dobře postavené hry.
Petra S 100 %
(zadáno: 28.2.2017, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Ze začátku hodně vtipné, poutavé, postupně člověka chvílemi až mrazí, když dojde na hádky, vypjaté emoce a otázky nebo problémy týkající se vztahů, rolí, hodnot, potřeb atd., které jsou vlastní všem lidem. Humor se s "vážnějšími scénami" prolíná až do konce, vše do sebe skvěle zapadá. Skvěle zahrané, ani minuta nudy, moc doporučuju! Díky za výborný zážitek!

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.