Divadlo NaHraně

Jezebel

Premiéra: 8.9.2020 | 2:00
Střelená komedie o velkých následcích malých rozhodnutí. Zpestřit si milostný život zapojením někoho třetího? Kdo by na to někdy nepomyslel. Alan a jeho přítelkyně Robin nezůstanou jen u myšlenky. A pak se nestačí divit. Chronicky osamělá výtvarnice s nepravděpodobným jménem Jezebel si většinu svého života připadá jako zmoklý křeček. Ale jednoho dne spontánně nasedne do taxíku, který ji rozhodně nehodlá odvézt domů...
Divadlo NaHraně
Hodnocení inscenace
Redakce
65 %
Uživatelé
87 %
8731000
Hodnocení redakce
Helena Grégrová 70 %
Pavel Širmer 60 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
27.9.Po19:30 vstupenky
Divadlo Kampa
7.10.Čt19:30 vstupenky
Divadlo Kampa
26.10.Út19:30 vstupenky
Divadlo Kampa

Volby

Hodnocení (5)

HODNOCENÍ REDAKCE
Helena Grégrová  70 %
(zadáno: 28.6.2021, počet hodnocení: 1450)
+ přínosný / zajímavý komentář
75 %. Toužíte nabourat den ode dne stereotypnější vzorec vašeho partnerského vztahu? Vsaďte na náhodnou proměnnou, ideálně s co nejvíce nejnepravděpodobnějším jménem. Jezebel, například. A obdobnou vizáží. Zmoklý křeček, dejme tomu. A nestačíte se možná divit, kolika výsledků se najednou dopočítáte. Živelná energie a drajv sehraného hereckého trojlístku vám v tomto případě za rovnítko inscenace dosadí příjemný divácký zážitek z neotřele zpracovaného žánru komedie.
Pavel Širmer  60 %
(zadáno: 11.11.2020, počet hodnocení: 1672)
+ přínosný / zajímavý komentář
65%. Komedie s neobehraně rozvinutou zápletkou začíná svérázným pokusem o řešení stereotypu v partnerském vztahu. Právě zápletka by mohla svádět ke snaze provokovat kontroverznostmi a pikantnostmi, ale autor předně nekonfliktně baví vkusným humorem. V dramatické stavbě plní specifickou úlohu i monology, které však respektují žánr a nejdou „na dřeň“. První česká inscenace je více než důstojná. Podobně jako jiné počiny Divadla NaHraně se soustřeďuje na text hry, rozesmává skrze autora, je prosta nežádoucích vkladů a posunů.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
J.anek  80 %
(zadáno: 1.7.2021, počet hodnocení: 351)
přínosný / zajímavý komentář
Statistika je možná nuda, ale statistik Alan nudný patron rozhodně není.
Inscenace Šimona Dominika staví na herecké souhře, na skvělých drobných nápadech, na dobrém anglickém humoru. Scénografie divadla NaHraně, to je vždycky skládačka, ale pokaždé jiná, funkční, nápaditá. Mám radost z té energie, poctivého divadla a také z toho, jak lehce to celé působí (jakkoli to je jistě dřina).
Michal1982  90 %
(zadáno: 8.9.2020, počet hodnocení: 83)
přínosný / zajímavý komentář
Skvělé... To je to, co člověk právě teď potřebuje.. Pořádnou dávku zábavy, nenuceneho a inteligentního humoru a toho se nám dostalo plnými doušky. Mělo to tempo, mělo to švih, díky za dobiti energie!
Pepca  90 %
(zadáno: 29.6.2021, počet hodnocení: 63)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.