Divadlo Petra Bezruče

Tomáš Vorel st., Lumír Tuček, Michal Vích, Adam Svozil, Kristýna Kosová

Kouř

Premiéra: 23.11.2018. Dramaturgie: Adam Svozil, Kristýna Kosová, Kateřina Menclerová. Výprava: Adriana Černá. Hudba: Michal Vích, Jakub Kudláč. Pohybová spolupráce: Ján Ševčík. Režie: Adam Svozil, Kristýna Kosová.
2:00


Divadelní adaptace kultovního filmu, která se snaží o nový pohled na příběh, v němž se pod drsným humorem skrývají témata, která ani po téměř třiceti letech od filmové premiéry neztratila na aktuálnosti. Navíc – jaké jiné město by mělo vdechnout slavnému Kouři nový divadelní život než právě Ostrava, kde se kdysi natáčel...?
Divadlo Petra Bezruče
Hodnocení inscenace
Redakce
75 %
Uživatelé
70 %
Hodnocení redakce
Lukáš Dubský 80 %
Jiří Landa 70 %
Termíny představení
26.3. (Út) 18:30 vstupenky sk V Přidání termínu do svého kalendáře - pouze pro přihlášené uživatele
5.4. (Pá) 19:30 Přidání termínu do svého kalendáře - pouze pro přihlášené uživatele
[praha]

celý program divadlaaktivovat hlídání nových termínů
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ REDAKCE:
Lukáš Dubský 80 %
(zadáno: 29.11.2018, počet hodnocení: 751)
přínosný / zajímavý komentář
75%. Tvůrci se Vorlovým snímkem inspirovali, ale domýšlejí ho a posunují do dnešních dní. Děj se odehrává v prostředí průmyslové korporace, firemní mašinérie je tu vykreslena až apokalypticky. Muzikálová čísla, groteskní stylizace i nepokrytě zábavné scény jsou kouřovou clonou pro cynické fungování podniku. Z herců vynikají hlavně M.Matulová, K.Krejčí či J.Burýšek. Živá a zábavná inscenace paradoxně dokáže navodit dost depresivní náladu.
Jiří Landa 70 %
(zadáno: 28.11.2018, počet hodnocení: 2858)
přínosný / zajímavý komentář
Vorlův film jsem neviděl, nemohu tedy srovnávat s inscenací. Nicméně z viděného je mi jasné, že dramatizace musela původní příběh značně upravit. Jinak by totiž nemohl tolik promlouvat k dnešku. A. Svozil a K. Kosová úderně pod rouškou humoru poukazují na fakt, že se po třiceti letech od revoluce zase až tolik nezměnilo. Dnes sice vynucenou loajálnost neudává politika, lidé se však dostávají do úzkých sami svou přílišnou autocenzurou a strachem ze ztráty pohodlí. Režie si s herci porozuměla, všichni dokázali najít pro svoji postavu adekvátní polohu. Snad jen O. Brett mohl ubrat na expresivitě.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Ester_L 80 %
(zadáno: 2.12.2018, počet hodnocení: 56)
MarekLinhart 60 %
(zadáno: 2.12.2018, počet hodnocení: 152)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.