Divadlo Puls

WTF

Premiéra: 13.4.2015 | 1:15x
Dramaturgie: Jana Fleglová. Výprava: Lucie Halgašová. Hudba: Vladivojna La Chia. Režie: Jiří Hajdyla.
Poslední uvedení: květen 2016.
Jeden malý byt, pět rozdílných postav a série vtipně trapných chvil, kterou střídá řada podivných událostí. Přitom všichni přišli jen na zajímavou večeři v bytové restauraci. Každý je součástí absurdní reality show a člověku by z toho praskla hlava, kdyby si na konci neřekl? „What The Fuck?!“


inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo Puls
Hodnocení inscenace
Redakce
56 %
Uživatelé
65 %
6521000
Volby

Hodnocení (7)

HODNOCENÍ REDAKCE
Jiří Koula  60 %
5.1.2016 | 1599 hodnocení
+ souhlasím
55 % Dokud se rozehrávalo čisté absurdno, šlo o dosti přesné zobrazení logiky snového světa, v němž sebenepravděpodobnější sled událostí pokládáme za skutečnost, s níž se sice nemusíme být schopni vyrovnat, ale považujeme ji za danou (nechme stranou fenomén lucidních snů spouštěných "prozřením"). Ale byl nutný ten (meta)divadelní závěr? Snaha o alespoň v určité rovině jasné vyústění podle mě ublížila i tomu, co předcházelo.
Helena Grégrová  70 %
10.5.2015 | 1553 hodnocení
+ souhlasím
65 %. Tak takhle nějak si představuji současnou moderní dramatiku! Kde končí hranice absurdnosti našeho každodenního počínání a začíná dejme tomu hodně ulítlá reality show pod taktovkou hledáčků skrytých kamer? Kam až nás (s)vedou naše touhy a snění? Kolikrát už každý z nás zažil pocit, že je nedobrovolným aktérem nějakého hodně divokého a bláznivého klipu? A kolikrát jsme si mohli hlavu ukroutit v rytmu WTF? Jasné plusové body navíc za návrat Terezy Brodské na divadelní prkna - toť vysloveně divácká radost!
Jiří Landa  50 %
24.4.2015 | 2973 hodnocení
+ souhlasím
Do puntíku podtrhuji hodnocení kolegy P. Širmera.
Pavel Širmer  50 %
24.4.2015 | 1890 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Téma neuchopitelnosti reality (zjednodušeně pojmenováno) bylo zpracováno již vícekrát a mnohem lépe, než se to podařilo autorce N. Kocábové. Režijně standardní, textu by se možná dalo pomoci více. Herecky obstojné, ale nikterak mimořádné. Chvílemi zábavné a sympaticky absurdní, vyznění však často poměrně rozpačité. Zaujme řešení projekcí. Inscenace není nepovedená, ale zdráhal bych se ji někomu doporučit. To nejzajímavější na ní je fakt, že se jedná o divadelní comeback T. Brodské po více než deseti letech.
Jan Pařízek  50 %
13.4.2015 | 850 hodnocení
+ souhlasím
Je to opravdu zajímavý úlet. Někoho to možná bude bavit více, mě to bohužel přišlo trochu slabší, zvláště po textové stránce. Začátek dobrý, netradiční situace a okamžiky mají svůj vtip a pobaví, ale postupně to nepřináší nic nového. Naštěstí se vydařily závěrečné projekce, ty hodnotím rozhodně kladně. Stejně tak i finální píseň. Po herecké stránce potěšilo vidět na jevišti T. Brodskou, krom ní příjemně překvapil i V. W. Kraus.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Brabenec  70 %
12.5.2015 | 10 hodnocení
Klaram  60 %
10.5.2015 | 82 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.