Divadlo Radka Brzobohatého

Mimo hru aneb Mariana?... Komu ta nedala?!

Premiéra: 18.12.2013 | 2:00
Původní název inscenace: „Postaven(i)í mimo hru“. Poté: „Láska, špenát a kopačky“.
Překlad: Jan Klapka. Výprava: Josef Jelínek. Režie: Roman Štolpa, Hana Gregorová.
Poslední uvedení: únor 2018.
Komedie o fotbalu, kamarádství a lásce k jedné ženě, která s lehkou melancholií a přitom i s notnou dávkou sarkastického humoru ukazuje svět, ve kterém každý „kope do toho svého míče“. Ve fotbalové šatně během ligovéno zápasu rozhodčí nejsou jen rozhodčími, ale především lidmi, kteří si spolu s dresy, píšťalkou či kartami přinášejí také vlastní mindráky a smutky, jež jsou mnohdy ještě směšnější a absurdnější než samo fotbalové šílenství...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo Radka Brzobohatého
Hodnocení inscenace
Redakce
50 %
Uživatelé
64 %
64121000
Hodnocení redakce
Jiří Landa 50 %

Volby

Hodnocení (13)

HODNOCENÍ REDAKCE
Jiří Landa  50 %
(zadáno: 9.4.2014, počet hodnocení: 2900)
+ přínosný / zajímavý komentář
55% Na inscenaci mě bavila zejména dobrá souhra všech tří protagonistů – P. Semeráda, jenž velmi přesvědčivě vytvořil labilního melancholika (jeho výkon považuji za nejlepší), M. Hraběte, který se zdařile pohyboval v kreaci narcistického hezounka, a překvapivě i E. Čekana. Ten sice za svými spoluhráči přece jen trochu zaostával, nicméně v celku se tyto menší nedostatky ztrácely. Škoda, při pečlivějším režijním vedení by se s tímto obsazením dala vytvořit velice dobrá inscenace. Takto zůstala pouze něco málo za průměrem. Vážnější odstíny hry se totiž R. Štolpovi nepodařilo akcentovat.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Osgood  60 %
(zadáno: 14.4.2016, počet hodnocení: 74)
přínosný / zajímavý komentář
Tři rozhodčí v kabině, o žluté kartě nemluvě. Zábavná hříčka nejen o fotbale sice nedosahuje kvalit legendární Osamělosti fotbalového brankáře, nicméně rozhodně přispěje k příjemně strávenému večeru. Možná by stálo za to přizpůsobit fotbalové reálie více českému prostředí, některé maďarské historky vyznívají zbytečně do ztracena. Miroslav Vocas Hrabě výtečně odřídil zápas Sparta - Plzeň:-) Ale pět červenejch a 2 penalty je fakt moc!:)) Pelta Berbr ven!:-)
Fedorocko  70 %
(zadáno: 15.3.2016, počet hodnocení: 597)
přínosný / zajímavý komentář
Příjemná komedie, skvělý Jaromír Nosek a zdatně mu sekundoval Petr Semerád.
Marketap  60 %
(zadáno: 20.2.2016, počet hodnocení: 29)
přínosný / zajímavý komentář
Humor a styl Okresního přeboru situovaný do prostředí jedné šatny fotbalových rozhodčích. Nenáročná hra na páteční večer, možná bez hlubší myšlenky nebo uměleckých ambic, ale pokud přistoupíte na hru s prvoplánovým situačním humorem (viz Vocas si nastříká do trenek místo deodorantu sprej na boty), budete se dobře bavit a odcházet z divadla s úsměvem. Dojem kazí snad jen pokus o dramatickou linku posledních cca 20 minut, která vyznívá ploše a do ztracena.
Henry  60 %
(zadáno: 17.11.2015, počet hodnocení: 50)
přínosný / zajímavý komentář
Pohled do jedné kabiny fotbalových rozhodčích. Utkání se pod jejich vedením rozjíždí nadějně, přináší do komiky zabalenou porci nevraživosti a pokrytectví, sehranost tria baví. Škoda že dobře rozeběhnutému utkání ve druhém poločase opadá tempo, pěkných akcí už je pomálu, duel se uchýlí k celé řadě osobních soubojů a Máslo (R. Štolpa) se snaží strhnout pozornost na sebe zbytečným sólováním. Celkově však jde o dobrý mač, kde Vocas (M. Hrabě) a Básník (P. Semerád) prokazují velice solidní formu...
Terkaa0  100 %
(zadáno: 20.5.2015, počet hodnocení: 7)
přínosný / zajímavý komentář
Paráda, bavili jsme se celou dobu. skvělé představení, vtipné, moc povedené.
Atribut  40 %
(zadáno: 25.3.2014, počet hodnocení: 79)
přínosný / zajímavý komentář
v divadle radka brzobohatyho jsem videl mnohem vetsi prusery, na tohle se dalo koukat a obcas se i zasmat. ale v lepsim divadle s lepsim reziserem a lepsimi herci by to to dopadlo urcite mnohem lip. nastesti tam nehral ernesto cekan, toho fakt nesnasim. vadilo mi prehnany saskovani mirka hrabete, revai by to mozna zahral lip. semerad a stolpa usli.
Rampy  60 %
(zadáno: 11.11.2015, počet hodnocení: 3)
přínosný / zajímavý komentář
fotbal hraji, sleduji a na tuto hru jsem se vyloženě těšil i díky doporučení od kamaráda. Nakonec jsem byl trošku zklamán hlavně přehnaností některých scén a šílenosti na jevišti.. na druhou stranu je fakt, že hodně okamžiků ze hry jsem zašil osobně a pár scén dost bavily.
Chupetica  60 %
(zadáno: 21.9.2020, počet hodnocení: 120)
Kateřina Vodáková  40 %
(zadáno: 8.11.2017, počet hodnocení: 128)
Valmez  80 %
(zadáno: 21.1.2017, počet hodnocení: 290)
Zarcal  80 %
(zadáno: 20.3.2016, počet hodnocení: 10)
Sendy  60 %
(zadáno: 14.11.2015, počet hodnocení: 153)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.