Divadlo Semafor [hosté]

Felix Holzmann, David Šír

Nové scénky Felixe Holzmanna

Premiéra: 12.10.2013. Režie: David Šír.
host|2:20


Pořad interaktivní formou kombinující dosud nikdy neuvedené scénky známého českého komika s jeho klasickými humornými evergreeny.
Divadlo Semafor
Hodnocení inscenace
Redakce
73 %
Uživatelé
100 %
Hodnocení redakce
Helena Grégrová 70 %
Jiří Koula 80 %
Jiří Landa 70 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ REDAKCE:
Helena Grégrová 70 %
(zadáno: 3.10.2016, počet hodnocení: 1387)
přínosný / zajímavý komentář
75 %. Legendární komik Felix Holzmann se vrací na jeviště ve zdařilé interpretaci Davida Šíra, která nepostrádá šmrnc, je na ní znát obdiv a úcta k originálu a v neposlední řadě také adekvátní dávka nezbytné pokory. Tohle vám zkrátka příjemně nostalgicky polechtá bránici.
Jiří Koula 80 %
(zadáno: 17.3.2014, počet hodnocení: 1543)
přínosný / zajímavý komentář
75% Neuvěřitelný zážitek, mladíček jménem David Šír si nasadí hučku a brýle a ejhle, je tu Felix Holzmann. Nejde o parodii ani epigonství, spíše o reinkarnaci. Holzmannův humor žije dál a ač jsem si myslel, že to není zrovna můj šálek čaje, David Šír mě přesvědčil o opaku.
Jiří Landa 70 %
(zadáno: 22.1.2014, počet hodnocení: 2859)
přínosný / zajímavý komentář
Velice vkusně sestavené představení, kde bylo možno zhlédnout jak v televizi nikdy neuvedené scénky, tak ty méně známé a jako bonus i ty, na něž se snad každý divák při repríze pokaždé zase těší a směje se jejich milému humoru znovu a znovu. Jeden příklad za všechny: Včera, dnes a zítra (skvěle zpracovaný ve verzi pro jednoho herce). D. Šír osobnost F. Holzmanna neparoduje, je svůj, ale z komika samozřejmě vychází, snaží se mu co nejvíce přiblížit. Tenhle interaktivní večer nemůže nudit.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
MARIE 100 %
(zadáno: 12.2.2014, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Měla jsem tu čest vidět jak Včera, dnes a zítra, tak Nové scénky Felixe Holzmanna. David Šír se svojí role ujal tak "lehce" a přirozeně, že diváci opravdu chvílemi zapomínali, že na jevišti není skutečný Felix Holzmann. Zásluhou pana Šíra na jevišti znovu ožívají postavičky, které hrával fenomenální komik Felix Holzmann a tak se vlastně stává jeho humor díky Davidu Šírovi nesmrtelný. Musím se také zmínit o skvělém projevu Miroslava Reila. Oba herci jsou na jevišti skvělí. Vřelé díky jim oběma !
Marie Kovářová

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.