Divadlo Semafor

Začalo to Vestpocketkou

Premiéra: 27.4.2017. Hudba: Jaroslav Ježek, Walter Donaldson, Gus Kahn, Jules Buffano, Shelton Brooks, Jerome Kern, Herman Hupfeld. Texty písní: Jiří Voskovec, Jan Werich. Hudební spolupráce: Jakub Přibyl, Radek Škeřík. Pohybová spolupráce: Petr Šudoma. Výprava a režie: Jiří Suchý.


Revue inspirovaná počátky Osvobozeného divadla.
Divadlo Semafor
Hodnocení inscenace
Redakce
50 %
Uživatelé
58 %
5851000
Hodnocení redakce
Jiří Landa 50 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ REDAKCE:
Jiří Landa 50 %
(zadáno: 23.6.2017, počet hodnocení: 2860)
přínosný / zajímavý komentář
V zatím poslední novince vzdávající hold V+W si sice J. Suchý už nenechal tolik prostoru, ale i tak bylo znát, že už má docela velké potíže s pamětí a že mu J. Molavcová musí opět hodně pomáhat. Inscenace byla také zbytečně dlouhá, téměř tři hodiny. Citelně se projevila absence dramaturga. Obsazení podalo dost nevyrovnané výkony, hudební složka byla tím nejlepším z celého představení. Odcházel jsem se smíšenými pocity.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
J.S. 80 %
(zadáno: 29.9.2017, počet hodnocení: 108)
přínosný / zajímavý komentář
Inscenace je vystavěna jako procházka hrami Voskovce a Wericha. Na úvodní zápletku z Vest pocket revue je navěšena koláž většinou původních výstupů a scének s písničkami z éry Osvobozeného divadla. Představením se opět vine Suchého stěžejní téma - imaginace jako způsob života, který činí realitu snesitelnou. Výborná je především hudební složka (včetně hudební komiky), podtržená zdůrazňovaným záměrem koncertu. Jde o povedené představení, které (až na několik nehereckých výkonů) neztrácí tempo a rytmus.
Lukáš Sýkora 50 %
(zadáno: 28.9.2017, počet hodnocení: 24)
přínosný / zajímavý komentář
Další semaforská inspirace Osvobozeným divadlem. Na rozdíl od "Osvobozeného divadla Semafor" nebo "Život je náhoda v obnošený vestě" přeci jen o něco slabší. Ale Big Bandu Semafor to hraje skvěle ...
Blahme 40 %
(zadáno: 6.12.2017, počet hodnocení: 62)
Kolemjdouci 80 %
(zadáno: 2.12.2017, počet hodnocení: 68)
Petr-sima 40 %
(zadáno: 14.6.2017, počet hodnocení: 62)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.