Divadlo v Dlouhé

Konec stříbrného věku

Premiéra: 13.1.2020. Překlad knihy: Anna Křivánková. Dramaturgie: Martin Satoranský. Výprava: Tereza Gsöllhoferová. Režie: Adam Skala.
V rámci cyklu „Krátká Dlouhá“.


Jevištní interpretace knihy japonského spisovatele. Sžíravá satira plná černého humoru, reagující na problém stárnoucí populace. Důchodci bojují o přežití. Ministerstvo sociálních věcí vyhlašuje bitvu všech občanů starších 75 let. Povoleny jsou bodné, sečné i střelné zbraně všech kalibrů. Na posledního přeživšího čeká diplom, dárkový koš a důchod ve výši průměrného platu. Do konce života...
Divadlo v Dlouhé
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
70 %
7041000
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení (4)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Ba-jo 70 %
(zadáno: 25.2.2020, počet hodnocení: 210)
přínosný / zajímavý komentář
Má první "Krátká Dlouhá". Nečekal jsem tedy úplně, že se bude jednat o scénické čtení, ale tenhle černohumorný dýchánek v japonských reáliích, mě i tak hodně zaujal a pobavil. Drobná výtka by byla k rozdílné kvalitě scénického čtení jednotlivých herců, které sahala od úplné znalosti textu až po někdy kostrbaté čtení textu slova od slova....
Jerman 70 %
(zadáno: 5.2.2020, počet hodnocení: 57)
přínosný / zajímavý komentář
Komorní tragikomedie o sociálním inženýrství k snížení populace penzistů, z které mrazí. Režisérovi se podařilo evokovat atmosféru tradičního Japonska a vést mladé herce k uvěřitelnému ztvárnění disciplinovaných seniorů smířených se svým osudem. Krátké představení, které ale přesto diváka zaujme.
J.anek 70 %
(zadáno: 4.2.2020, počet hodnocení: 307)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Chytře vymyšlené scénické čtení obnažuje jádro drsné japonské klasiky. Zároveň nabízí přemýšlení o sociálních experimentech a lidech, kteří jsou soucitní jako sama ministryně Jana Maláčová. A Eva Hacurová připraví a nabídne pravé párkové suši - jako od Babici.
Dovemummy-Alena S. 70 %
(zadáno: 4.2.2020, počet hodnocení: 144)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.