Divadlo v Dlouhé

Závisláci (Som bilbord)

Premiéra: 20.2.2013. Režie: kol.
V rámci cyklu „Krátká Dlouhá“.
foyer|1:00x | Poslední uvedení: jaro 2013.
Divadelní hra o cílových skupinách – o vítězích i obětech současných módních trendů. Na psychoterapeutickém sezení se potkává týnejdžerka závislá na nakupování plyšových zvířátek a manažer, závislý na mobilním telefonu.


inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo v Dlouhé
Hodnocení inscenace
Redakce
70 %
Uživatelé
80 %
8011000
Volby

Hodnocení (6)

HODNOCENÍ REDAKCE:
Jiří Koula 70 %
(zadáno: 26.8.2013, počet hodnocení: 1565)
+ přínosný / zajímavý komentář
74,99% Uměleckou reflexi díla Naomi Kleinové považuji za nadmíru chvályhodný počin, slovenská sekce Divadla v Dlouhé pak má své nesporné kvality... Otázkou ale je, zda syntéza ve stylu "Nejdříve se bavme, pak se můžeme i zamyslet." je to pravé.
Helena Grégrová 70 %
(zadáno: 30.4.2013, počet hodnocení: 1434)
+ přínosný / zajímavý komentář
Na poetice slovenské sekce Divadla v Dlouhé počínám býti závislá. Inu, není divu – je to dobrá značka! ;)
Kateřina Jírová 70 %
(zadáno: 30.4.2013, počet hodnocení: 309)
+ přínosný / zajímavý komentář
Zdařilé scénické čtení slovenské sekce Divadla v Dlouhé. Opět aktuální téma, nyní o závislostech na plyšácích, mobilech, i-podech a otázkách Martina Matejky. Každý z účinkujících se blýskne v nějaké roli: Magdalena Zimová v roli globální teenagerky, Martin Veliký v roli závislého managera, Martin Matejka v roly Pavola Habery a Peter Varga v roli Janošíka. Pardon, v roli antiglobalisty. Vivat Slovakia!
Veronika Steffanová 70 %
(zadáno: 29.4.2013, počet hodnocení: 87)
+ přínosný / zajímavý komentář
Skvělá zábava v podání slovenské sekce Divadla v Dlouhé. Krátké scénky se střídají v rychlém sledu a všechny spojuje téma módních značek, bez kterých nemůže správný teenager žít. Většina scének je dobře vypointovaných a téměř každá je oceněna potleskem. Na druhou stranu třeba scénka s Thajkou, která šije v továrně značkové hadříky, nezapadá tolik mezi ostatní příběhy a našli by se i další podobné. Kromě tématu také chybí nějaké jednotné propojení mezi scénkami.
Jiří Landa 70 %
(zadáno: 27.2.2013, počet hodnocení: 2895)
+ přínosný / zajímavý komentář
Další z vkusně zpracovaných kousků „slovenské sekce“ DvD. Nápaditá a vtipná inscenace, z níž se ani přes svérázné uchopení textu nevytratilo ústřední téma (reakce lidí na nejrůznější současné trendy), které se autor do svých mikroher snažil více či méně úspěšně promítnout.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Kevinator 80 %
(zadáno: 30.4.2013, počet hodnocení: 192)
přínosný / zajímavý komentář
Škoda, že je to "jen" scénické čtení. Text je suprový. Režie, herci na jedničku.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.