Docela velké divadlo

Michail Bulgakov, Václav Klapka

Mistr a Markéta

Premiéra: 22.9.2017. Překlad románu: Alena Morávková, Libor Dvořák. Úprava: Jurij Galin, Jana Galinová. Dramaturgie: Jana Galinová. Scéna: Alexander Solodukho. Kostýmy: Tomáš Kypta. Hudba: Alexandr Čevskij. Choreografie: Lenka Lavičková, Antonín Klepáč. Režie: Jurij Galin.


Adaptace proslulého románu. Mystická groteska o lásce a touze po svobodě, v níž autor odhaluje prostřednictvím ďábla zlo v lidech a ve společnosti...
Docela velké divadlo
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
75 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Jaruna 100 %
(zadáno: 21.7.2018, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Vynikající. Viděla jsem několik dramatizací Bulgakovova románu a představení Docela velkého divadla považuji za nejlepší. Herci, scéna a především samotná dramatizace a režie. Čili Jurij Galin.
Chápala jsem to tak, že miluje své Rusko a roní nad ním slzy. Román není jednoduchý a přesto je v této inscenaci naprostá sdělnost a srozumitelnist. Já gratuluji.
Barka 50 %
(zadáno: 23.3.2018, počet hodnocení: 199)
přínosný / zajímavý komentář
Knihu Mistr a Markétka miluji, byla jsem tedy hodně zvědavá, jak si s tím litvínovští poradí. Představení mě neurazilo, ale ani nenadchlo. Pojetí nebylo ničím originální, výprava působila zajímavě, ale byla spíš jen na efekt, herecké výkony dobré ale nijak výrazné. Moc hezká byla scéna letu na praseti a celá scéna plesu, tam jsem se zaradovala. Ale jako celek mi tato inscenace asi v hlavě dlouho neutkví.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.