Geisslers Hofcomoedianten

Krása střídá nádheru

Premiéra: 17.3.2018. Podle Molièrovy hry (baletu) „Psyché“ (spoluautoři Pierre Corneille, Philippe Quinault, Jean-Baptiste Lully). Překlad původního textu a dramaturgie: Helena Kebrtová. Výprava a loutky: Jitka Nejedlá, Ján Tereba. Hudba: Jean-Baptiste Lully, Tomáš Hanzlík. Choreografie: Kamila Mottlová. Režie: Petr Hašek.


Inscenace, která ve volné adaptaci prvně přivádí na české jeviště poslední Molièrovu hru (balet) „Psyché“ sepsanou roku 1666 pro dvůr Ludvíka XIV. Kdo se dnes blýskne na molu? Krása, která svedla samotného Amora. Krása, která ženy uráží a muže dohání k šílenství. Nesmrtelný příběh o Amorovi a Psyché ve světě módy a jejích božských výstřelků...
Geisslers Hofcomoedianten
Hodnocení inscenace
Redakce
60 %
Uživatelé
80 %
8031000
Hodnocení redakce
Kateřina Jírová 60 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení (4)

HODNOCENÍ REDAKCE:
Kateřina Jírová 60 %
(zadáno: 26.6.2018, počet hodnocení: 309)
přínosný / zajímavý komentář
Tentokrát se souboru příliš nedařilo, a dost možná se na výkonu herců i publika podepsala příšerná ranní hodina: začínat na několikadenním festivalu v devět ráno, to se opravdu nedělá. Jedná se o poslední Moliérovu hru, jejímž tématem je báje o Amorovi a Psýché. Zpívá se v ní i tančí. Tentokrát však byli čtyři protagonisté nesehraní, a dění na jevišti nedávalo moc význam, ale nešly z něho ani pocity či okouzlení barokem. Až na konci se taťka Jupiter trochu blýskl vtipem, když zachraňoval Venuši s Amorkem.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Blumarik 80 %
(zadáno: 3.10.2018, počet hodnocení: 239)
BlackAngel 80 %
(zadáno: 30.4.2018, počet hodnocení: 22)
Kedlubajz 80 %
(zadáno: 27.10.2019, počet hodnocení: 2)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.