Horácké divadlo Jihlava [velká scéna]

Rok na vsi

Premiéra: 10.12.2016
Dramaturgie: Barbora Jandová. Scéna: Jan Dušek. Kostýmy: Tomáš Kypta. Hudba a režie: Michal Lang.
Poslední uvedení: březen 2018.
Nesmrtelná mozaika lidských osudů v divadelní adaptaci. Na pozadí zvyků, svátků a tradic prožívají obyvatelé vesničky Habrůvka své dojemné, komické i kruté osudy. Když do harmonie přírodního koloběhu vstoupí lidské vášně, slabosti a touhy, mění se zdánlivě poklidná vesnice v dějiště velkého dramatu lásky a zrady, naděje a odpuštění...
D10+  

inscenace již byla stažena z repertoáru

Horácké divadlo Jihlava
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
60 %
6051000
Volby

Hodnocení (5)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Agatha  80 %
20.5.2017 | 73 hodnocení
+ souhlasím
Mně se naopak jihlavské zpracování Roku na vsi velice líbilo, bohužel jako jedna z mála her letošní sezony. Zpočátku mě přímo odpuzovala délka představení - 3 h 10 m, ale ve výsledku ta doba uplynula únosně. Dle fotek se dalo očekávat klasické a díkybohu ne moderní zpracování, nářečí jsem ovšem nečekal a bylo příjemným připoměnutím našeho bohatého jazyka. Herci si s ním poradili velice slušně, někdy možná vtipně, ale jako takové osvěžení pro náročný kus se to vyloženě hodí. Neustále se na jevišti něco dělo a je zajímavé, že co platilo dříve, platí s menším obměnami i v dnešní bláznivé době.
Tomeis  30 %
12.4.2017 | 12 hodnocení
+ souhlasím
Nemůžu si pomoct, ale jak jsem se na hru těšil, tak jsem odcházel zklamaný... Inscenace mě po hodině začala nudit. Jediné, kdo hru oživily, byly malé pobíhající děti, které Roku na vsi dodaly alespoň nějaký život.
Herci hrajícímu Františka Psotu nebylo převážnou část představení rozumět, čímž se představení dostalo na úroveň amatérského divadla.
Kritik  90 %
15.12.2016 | 70 hodnocení
+ souhlasím
Po nepříliš vydařené Maryše přišlo Horácké s dalším dramatem bratří Mrštíků. Povedlo se líbivé představení ukazující kvality jihlavského souboru. Příjemným zpestřením byly děti na jevišti, bez nichž by kronika moravské dědiny nebyla kompletní. Pro mě osobně mnohem lepší nastudování než na Fidlovačce.
JakubKos  60 %
23.8.2020 | 23 hodnocení
Jarin  40 %
11.12.2016 | 140 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.