Divadlo na Orlí

Čajová rapsodie - Babiččino poslední přání

Premiéra: 8.9.2021
Dramaturgie: Barbara Gregorová. Výprava: Julie Ema Růžičková. Choreografie: David Strnad. Režie: Michal Zetel.
Poslední uvedení: květen 2022.
„Rozloučit se a odejít. To jsou jedny z nejnáročnějších lidských disciplín, ať už jde o vztahy nebo místa, sny či předměty s nimi spojené. A nikde neexistuje ten správný návod, jak se správně rozloučit, udělat tu pravou tečku. Když jde navíc o poslední rozloučení s někým blízkým, hledáme možné smíření v lecčems. Někdy stačí jen dobře uschovaná vzpomínka, třeba na odpolední čaj v babiččině kuchyni. Ale i ten starodávný čajový servis má svou minulost, s níž se bude potřeba nejprve vyrovnat a to přímo uvnitř rodinného kruhu!“


inscenace již byla stažena z repertoáru

Anketa 2021/22
Pro tuto inscenaci, stejně jako pro všechny ostatní s premiérou od září 2021 do srpna 2022, včetně hereckých výkonů, můžete hlasovat v naší výroční anketě.
Uzávěrka ankety je 10. prosince 2022.
Do konce hlasování zbývá ještě 1 den.
Divadlo na Orlí
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
40 %
4011000

Volby

Hodnocení (1)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Desplat (Desplat)  40 %
12.2.2022 | 30 hodnocení
+ souhlasím
Po představení mám velice rozporuplné pocity. Jakoby pokus o umělecky hodnotné dílo, které je ale hroznou nudou. Hudba složitá, těžko stravitelná. Tanec, který tomu dominuje nejvíc, bohužel v provedení není na nějak vysoké úrovni, ale obdivuji nasazení studentů. Zoufalé jsou výkony starých protagonistů. Tragická Mikotová se stále svíjí jakoby v žaludečních křečích a Strnad už je bohužel ve formě asi jako Harapes.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.