Jihočeské divadlo Č. Budějovice [Divadelní areál Bouda]

Zadržitelný vzestup Artura Uie

Premiéra: 28.11.2019 | 1:35x
Překlad: Ludvík Kundera. Dramaturgie: Marie Špalová, David Košťák, Olga Šubrtová. Scéna: Jan Polívka. Kostýmy: Aneta Grňáková. Hudba: Jan Čtvrtník. Pohybová spolupráce: Martin Pacek. Režie: Martina Schlegelová.
Poslední uvedení: prosinec 2019 (na domovské scéně), únor 2020 (na zájezdě).
Politická komedie. Arturo Ui je obratný a všehoschopný člověk, bohatství už má, takže teď touží po moci. Po moci, která by mu zajistila nerušenou prosperitu. Krok za krokem budete sledovat, jak roste jeho vliv, jak se mu daří manipulovat politiky, korumpovat tisk, policii i soudy a postupně ovládat celou zemi. Jeho vzestup je stále nebezpečnější a nebezpečnější, dá se ještě zadržet...?


inscenace již byla stažena z repertoáru

Jihočeské divadlo Č. Budějovice
Hodnocení inscenace
Redakce
67 %
Uživatelé
65 %
6521000
Hodnocení redakce
Pavel Širmer 60 %
Pavla Haflantová 70 %
Lukáš Holubec 70 %
Volby

Hodnocení (5)

HODNOCENÍ REDAKCE
Pavel Širmer  60 %
2.3.2020 | 2028 hodnocení
+ souhlasím
Nadčasový portrét jednoho bezcharakterního oligarchy je tematicky vyvážený a komplexní, ale Brechtovy kdysi objevné postupy dnešní jeviště snáší hůře. Expozice jeho rané hry svůj účel má, ale přes snahu o zkrácení a zdynamičtění nebyla záživná. Inscenace nabrala sílu spíše až ke konci a zvlášť povedený byl závěr. Skvělý nápad s rapováním, které D. Kranich výtečně zvládl. V další z nesympatických postav zaujal T. Kobr. Některé z vedlejších rolí zůstaly herecky nenaplněny.
Pavla Haflantová  70 %
10.2.2020 | 356 hodnocení
+ souhlasím
Do puntíku mohu podepsat blog Lukáše Holubce. Hra je svým tématem nadčasová a nebylo třeba takové doslovnosti, aby byla analogie všem zřejmá.
Vynikající herecké výkony, výborně frázovaný rap Dana Kranicha a působivá scéna.
Lukáš Holubec  70 %
2.1.2020 | 740 hodnocení
+ souhlasím
--- Už nezadržitelný Arturo z Knödeltrustu --- (více v článku na blogu)
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
JirkaS  40 %
4.12.2019 | 368 hodnocení
+ souhlasím
V první polovině mnoho postav, mluví a odehrává se páté přes deváté, dominuje velká zmatečnost. Chytat jsem se začal až zhruba v půlce, kdy se děj smrskne jen na několik hlavních postav a začíná se rozehrávat ona avizovaná cesta hlavního hrdiny na politické výsluní. Je evidentní, že Jihočeské divadlo inscenaci nastudovalo jako paralelu k současné politické situaci (proč si nekopnout do Babiše?), ale mě zajímá jen kvalita samotné inscenace, a ta je díky druhé půlce ucházející. Chválím rapperské vsuvky, chválím herecké výkony. Ale výsledek je pro mě bohužel rozpačitý. /3.12.2019/
Blumarik  90 %
2.12.2019 | 239 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.