Losers Cirque Company

Beach Boy(s)

Premiéra: 19.8.2016 | 1:10x
Námět: Jiří Havelka, Petr Horníček. Dramaturgie: Zdeněk Janáček. Scéna: Petr Horníček, Dáda Němeček. Kostýmy: Lucie Červíková. Hudba: Igor Ochepovsky. Choreografie: Linda Rančáková. Námět a režie: Jiří Havelka.
Inscenace inspirovaná estetikou kalifornského retra. „Pláž je krásný místo. Kdo by nechtěl na pláž? Pláž je písek, slunce, moře, sůl a hlavně vítr a vlny! Jenže co když vítr a vlny nejsou a vy jste surfař nebo kitař? Co pak s tím? Ležet? Nudit se? Opalovat se? A co zkusit něco dobrodružného? Něco nečekaného! Prostě skutečný zážitek!!!“
D10+  
Losers Cirque Company
Hodnocení inscenace
Redakce
70 %
Uživatelé
74 %
7451000
Hodnocení redakce
Pavel Širmer 70 %
Helena Grégrová 70 %
Jiří Landa 70 %
Jan Pařízek 70 %
Chci vidět - přidat do seznamu

Volby

Hodnocení (9)

HODNOCENÍ REDAKCE
Pavel Širmer  70 %
3.11.2016 | 1816 hodnocení
+ souhlasím
Třetí inscenace potvrdila fyzickou disponovanost souboru. Ani tentokrát se nejednalo o pouhý sled akrobatických čísel a rozličných nápadů, tým si pohrával se zřetelně vymezeným tématem. To se však poměrně brzy vyčerpalo a jednalo se spíše o „recyklaci“. Jak už zde zaznělo, s ohledem na předchozí projekty nebylo patrné, že by se soubor posunul dál. Ale přesto se na představení hezky dívalo a je-li divák správně naladěn, může si návštěvu užít.
Helena Grégrová  70 %
30.8.2016 | 1512 hodnocení
+ souhlasím
Loseři svůj nesporný akrobatický talent umocňují mimořádným kouzlem osobností, od první vteřiny lapí publikum do svých šarmérských pastí, z nichž není úniku ani v mořských vlnách. ;) Je tomu tak i v této jejich novince s příjemným retro střihem, -švihem, -šmrncem. Mínusové body putují tentokrát na konto mého oblíbence Jiřího Havelky. Zamrzelo mě, že dění místy až příliš okatě variovalo někdejší inscenaci Studia Ypsilon "Kam vítr tam pláž". Nemůžu se zkrátka zbavit pocitu, že téma šlo režijně uchopit v rámci žánru přece jen o něco originálněji.
Jiří Landa  70 %
30.8.2016 | 2942 hodnocení
+ souhlasím
75% Další zdařilá inscenace LCC, která nakonec zřejmě zůstane ve stínu jejich druhého projektu Walls and Handbangs, nicméně i v tomto případě se jedná o zajímavý počin. Na zvolené téma „plážového“ narcismu je zde nahlíženo s humorem, který umí hoši podat s patřičným nadhledem. Chvílemi sice inscenace ztrácí tempo – a to zvlášť v prostřední části, jako celek však působí kompaktně, dokáže navodit pěknou retro atmosféru a hlavně přináší několik nových verzí jejich akrobatického umění. Jsem zvědavý, jakou cestou se soubor vydá s dalším projektem.
Jan Pařízek  70 %
22.8.2016 | 823 hodnocení
+ souhlasím
Losers opět nezklamali a udělali další vtipné a originální představení, které je po pohybové i akrobatické stránce stále na vysoké úrovni. V celé inscenaci se podařilo dobře využít všech možných letních plážových motivů a dobře skloubit jednotlivé scény s hudební složkou. Po dosti povedeném začátku sice přichází slabší část, ve které některé scény působí malinko nedotaženě a výplňově (ručníky, frisbee). Nicméně vše se rychle zlepší s příchodem K. Pálešové, která do hry vnese nový prvek a náboj. Závěrečná třetina pak již jede celá ve vysokém tempu a krásně strhne. Rozhodně tleskám. 77%
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Barka  60 %
6.9.2016 | 285 hodnocení
+ souhlasím
Namlsaná z předchozích dvou projektů a z režií Jirky Havelky jsem prostě čekala víc. Stylizace pro mě byla vtipná prvních 20 minut, pak už to bylo furt to samé a ani nad akrobatickými výkony jsem tentokrát dech nezatajovala. Kluci umí víc.
Navíc musím říct, že jsem byla trpce rozčarovaná z faktu, že bylo evidentně prodáno více vstupenek, než je kapacita. Za plnou cenu (a že to nebylo málo) jsme byli posazeni na schody a ještě ke všemu za sloup. Toto by LL měla pro příští roky vyřešit.
Jirkan  70 %
31.8.2016 | 564 hodnocení
+ souhlasím
24.8. 2016: Jiné než všechny předchozí projekty, ale lehce v závěsu. Super je příjezd na scénu a začátek. Pak přijde pár míst jen tak pro radost, změní se to příchodem jediné ženy a závěr, ve kterém dostává prostor hodně Jindřich Panský, zase ohromující. Ta snaha udělat každou inscenaci jinou a smysl pro humor mne u tohoto souboru baví nejvíce.
Leafeltova  90 %
22.1.2018 | 113 hodnocení
Marťus  80 %
2.10.2016 | 107 hodnocení
Marcela  70 %
23.8.2016 | 410 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.