Losers Cirque Company

EGO

Premiéra: 24.11.2018. Scéna: Amar Mulabegovič. Kostýmy: Petra Vlachynská. Hudba: Igor Ochepovsky. Choreografie: Radim Vizváry. Režie: Daniel Špinar.
1:10x


Příběh muže, který si musí projít vnitřním peklem, aby pokořil své vlastní ego a došel mnohem většího poznání – totiž, že fyzická síla se zdaleka nevyrovná té duševní, a že nejlepší vyhraná bitva je žádná bitva. Ego nás nutí být vždy nejlepší, mít vždy navrch, mít vždy pravdu. Ego je mistr číslo jedna, kterého musí všichni uctívat. Co se stane, když jednomu muži na sportovním vrcholu vstoupí do ringu jiný muž. Mladší, energičtější, fyzicky výkonnější. Ego říká: „Je potřeba zápasit! Zápasit ze všech sil o své těžce vydobité místo.“ Jenomže dech už nestačí, svaly vypovídají službu, vztek a frustrace zatemňují mysl...
v inscenaci je použito stroboskopických nebo jiných silně zábleskových efektů
Losers Cirque Company
Hodnocení inscenace
Redakce
70 %
Uživatelé
77 %
7731000
Hodnocení redakce
Pavel Širmer 70 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení (4)

HODNOCENÍ REDAKCE:
Pavel Širmer 70 %
(zadáno: 14.1.2020, počet hodnocení: 1606)
přínosný / zajímavý komentář
Boj se silnějším jedincem, ale především s vlastním egem a se sebou samotným. Silné téma je v inscenaci zpracováno působivě i vtipně, prostředky nového cirkusu jsou zakomponovány a přispívají ke sdělení – propracovanějšímu a méně banálnímu, než bývá u nového cirkusu zvykem. Inscenace stojí na výkonech P. Horníčka a J. Panského a potvrzuje, že komornější sestava může být devízou. Je třeba ocenit také hudbu, scénické nápady, animaci a především propracovaný náročný light design.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Ba-jo 80 %
(zadáno: 3.2.2020, počet hodnocení: 212)
přínosný / zajímavý komentář
Doposud nejkomornější představení z dílny Losers Cirque Company přináší jasně čitelný obsah vyjádřený již standardně špičkovou gymnastickou choreografií a vynikající vizuální, zejména světelnou složkou. Spolupráce s Radimem Vizvárym a Danielem Špinarem přinesla své ovoce a nad výkony Jindřicha Panského a Petra Horníčka se nelze než hluboce sklonit. Celkově mělo představení dobré tempo, náboj a hromadu nápaditých a vtipných gegů. Rád uvidím znovu!
R.JELEN.21 80 %
(zadáno: 17.12.2019, počet hodnocení: 122)
přínosný / zajímavý komentář
Jsem jako vždy spokojená, dobrá čekala jsem něco maličko jiného, ale určitě nejsem zklamaná.
Ttie 70 %
(zadáno: 27.11.2018, počet hodnocení: 26)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.