MeetFactory

Bůh by řekl: bože, vy jste divný

Premiéra: 2.8.2016 | 1:20x
Letní speciál.
Dramaturgie: Matěj Samec. Výprava: Matěj Sýkora, Petr Demek, David Kerny. Hudba: Petr Skala. Režie: Aleš Čermák, Viktorie Čermáková.
Poslední uvedení: léto 2016.
Letní inscenace na pomezí divadla a filmu, odehrávající se v industriálních prostorech zadního dvorku MeetFactory, mezi graffiti a pod dálnicí. Tři sourozenci po smrti rodičů hledají víc srandy a víc lásky. „Je hrozně těžké být otevřený a velkomyslný a vstřícný a mít pochopení a umět odpouštět, ale to jediné má v životě smysl. Nejlepší způsob, jak vyhrát závod, je zamilovat se do pocitu, který tento pocit spouští. Na pipličí štípanec je nejlepčí udělat křížek takle...“


inscenace již byla stažena z repertoáru

MeetFactory
Hodnocení inscenace
Redakce
56 %
Uživatelé
-

Volby

Hodnocení (5)

HODNOCENÍ REDAKCE
Veronika Boušová  60 %
(zadáno: 29.4.2017, počet hodnocení: 277)
Pavel Širmer  50 %
(zadáno: 3.11.2016, počet hodnocení: 1774)
+ přínosný / zajímavý komentář
Slibné východisko. S tématem souznělo prostředí dvorku pod dálnicí, kde hučel zvuk projíždějících aut. Divadelní i filmová část měly svou vizuální působivost. Hledání souvislostí mezi příliš oddělenými částmi však vyžadovalo až přílišnou trpělivost, takže na nadstavbu (která patrně měla být smyslem) nezbýval čas ani úsilí. Režisérská dvojice možná pracovala příliš odděleně, bylo by žádoucí intenzivněji spolupracovat a více dbát na propojování a umisťování styčných bodů. Zmíněné slibné východisko zůstalo v realizaci na půli cesty, z diváckého hlediska převážily rozpaky.
Jiří Koula  60 %
(zadáno: 19.9.2016, počet hodnocení: 1598)
+ přínosný / zajímavý komentář
Což o to, bylo to pěkně vymyšlené i realizované, propojení divadla a filmu fungovalo, na mé repríze už (na rozdíl od premiéry) byly vychytány i technické nedostatky, i hercům jsem věřil... Ale celkově mě to příliš nezaujalo, byť by to asi měl být pokus o výpověď více méně mé generace, nemohl jsem se s tím nějak ztotožnit.
Helena Grégrová  60 %
(zadáno: 16.8.2016, počet hodnocení: 1494)
+ přínosný / zajímavý komentář
Atmosféra periferního dvorku MeetFactory účelně podporuje iluzi syrové autenticity obou příběhů. Přiznávám, že mi chvilku trvalo se plně vžít do děje a pochopit zcela některé souvislosti, každopádně finální průsečík na mě zapůsobil s kýženou emoční razancí. Zajímavý site specific počin.
Lukáš Holubec  50 %
(zadáno: 4.8.2016, počet hodnocení: 690)
+ přínosný / zajímavý komentář
Ač podobné projekty nejen vyhledávám, ale odpouštím jim i případné technické nedostatky, tak viděno na premiéře, musím bohužel konstatovat, že nesrozumitelnost provázela celou inscenaci ve velké míře a to i filmové záběry. Zrovna u tohoto filmově-divadelního kusu a textu mě to opravdu mrzí. Přesto musím vyzdvihnout, jak tvůrci divadlo a film propojili. Sociální drama z filmu jsem i přes špatnou viditelnost cítil poměrně intenzivně (potlesk pro dětské představitele) a sourozenecké vztahy měly především díky výbornému Matějovi Nechvátalovi také značnou sílu. Snad budou další reprízy čitelnější.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.