Městské divadlo Mladá Boleslav [velká scéna]

Generálka jeho veličenstva

Premiéra: 30.4.2010 | 2:15
Scéna: Jan Hlavatý. Kostýmy: Věra Faberová. Režie: Rudolf Felzmann.
Poslední uvedení: srpen 2012.
Známá česká komedie o tom, že odvážná Korzičanka dokáže často víc než proslulí generálové. Potvrdit to musí i sám císař Napoleon...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Městské divadlo Mladá Boleslav
Hodnocení inscenace
Redakce
50 %
Uživatelé
65 %
6521000
Hodnocení redakce
Jiří Landa 50 %
Volby

Hodnocení (3)

HODNOCENÍ REDAKCE
Jiří Landa  50 %
18.9.2012 | 2975 hodnocení
+ souhlasím
Klasické nastudování této hry mě přesvědčilo o jejích nesporných kvalitách, nicméně i přes velkou snahu se ústřední dvojici nepodařilo do postav dostat vše, co vyžadují. Mezi Josefinou a Napoleonem by měla neustále sršet energie a být přítomen jistý typ napětí, jenže v podání I. Nováčkové respektive P. Bucháčka inscenace vyznívala trochu unaveně. Režie se zde až příliš spoléhala na slovo, ale i v konverzační komedii je přece zapotřebí zapojit více fantazii a vymyslet nějaký klíč ve vztahu dvou hlavních postav. Zde jsem ho postrádal.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Kiva  30 %
15.12.2011 | 15 hodnocení
+ souhlasím
Komedie, která je sice výborně zahraná, sama o sobě ale nudí. Jedna z mála boleslavských her na které bych si znovu nezašla.
Amalka  100 %
8 hodnocení
+ souhlasím
Příjemná komedie, která ani na vteřinku nenudí a z níž některé perly by se měly vytesat do kamene. Výborné herecké výkony jak v hlavních dvou rolích, tak například v rolích generálů - skvělý je třeba Bertrand v podání Miroslava Babuského.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.