Městské divadlo Mladá Boleslav [velká scéna]

Revizor

Premiéra: 14.12.2018 | 2:40
Překlad: Zdeněk Mahler. Dramaturgie: Lenka Smrčková. Scéna: Pavla Kamanová. Kostýmy: Alena Dziarnovich. Hudba: Jakub Kudláč. Režie: Štěpán Pácl.
Klasická komedie o naší současnosti z dob carského Ruska. Jak to vypadá, když do jednoho malého města má přijet vysoký státní úředník, inkognito, aby se přesvědčil, že je vše v pořádku? Každý z obyvatel se mu snaží zalíbit, vlichotit se. Ještě štěstí, že se dá uplácet. Úplatky toti vládnou světu, ale ne vždy se vyplatí.
D12+  
Městské divadlo Mladá Boleslav
Hodnocení inscenace
Redakce
50 %
Uživatelé
58 %
5851000
Hodnocení redakce
Lukáš Dubský 50 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
Aktuálně pro tuto inscenaci neevidujeme žádný termín.
Aktuálně pro tuto inscenaci neevidujeme žádný termín.

Volby

Hodnocení (6)

HODNOCENÍ REDAKCE
Lukáš Dubský  50 %
29.10.2019 | 1039 hodnocení
+ souhlasím
Tohle nastudování Revizora zdá se mi poněkud nedotažené. Režiséru Páclovi se příliš nedaří komediální linka. Byť je celá inscenace pojata ve velké nadsázce a groteskním duchu, smích se z hlediště neozývá zas tak často, skutečně dobře vystavěných je jen několik scén, zrychlení tempa by při této stylizaci neškodilo. Výraznější aktualizaci se v Boleslavi vyhnuli, ta ale ani není příliš potřeba. Postavy jsou v Páclově verzi pojaty spíše jako buranské a hloupé, než ziskuchtivé a nebezpečné. Nejvíce vyniknou M.Ligač jako Chlestakov a I.Nováčková jako Hejtmanka.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
KSnow  30 %
22.1.2019 | 102 hodnocení
+ souhlasím
Pozitivní na představení je, že je to tak neskutečně ukrutná nuda, že vás to donutí přemýšlet nad vlastními problémy, abyste se vůbec nějak zabavili. Moc nechápu, proč by v dnešní době tuhle skvělou hru někdo uváděl se záměrem vyhnout se jakékoliv aktualizaci a sociálnímu komentáři jako čert kříži, tady se to ale stalo. Dokonce i poslední scéna, která o aktualizaci skoro prosí na kolenou, vyzněla úplně naprázdno. Herecké výkony také nezaujmou, na druhou stranu scéna byla skvělá, tohle ohromné zklamání už ale neměla šanci zachránit.
Barka  50 %
4.1.2019 | 293 hodnocení
+ souhlasím
Jsem z této inscenace rozpačitá. Jednotlivosti jsou v pořádku, ale jako celek to nějak nefunguje. Vlastně nevím, co konkrétně tomu vytknout, jediné, co k tomu můžu říct je, že mě to prostě strašně nebavilo. Hrou to není, tu mám moc ráda a viděla jsem ji už v mnohých provedeních, ale ta boleslavská, ač se snaží, je prostě taková fádní, nepřekvapivá, možná nejsou dobře vystavěné gagy, nevím. Každopádně můžu říct, že jsem na představení nebyla jediná, kdo se nebavil, smích se ozýval hlavně ze začátku inscenace, postupem času už skoro vůbec. Po přestávce dokonce někteří diváci odešli. Škoda.
DZ73  60 %
29.12.2018 | 13 hodnocení
+ souhlasím
Jako celek dobré představení a s příchodem Chlestakova (Milan Ligač) na scénu i vtipné. Bohužel začátek je zbytečně roztahaný a scéna s boucháním dveří a lekání se všech postav při každém bouchnutí vyvolává namísto smíchu, spíše rozpaky a myšlenky na to jak se z toho herci dostanou. Herecky exceluje Milan Ligač coby Chlestakov a z menších rolí mne zaujala paní Nováčková jako manželka hejtmana a pošmistr Jakuba Koudelky. V dnešní době je toto představení dobré uvádět a mladoboleslavské zpracování i vidět.
Svitivka  60 %
7.5.2022 | 15 hodnocení
Klarka  90 %
8.2.2019 | 1 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.