Moravské divadlo Olomouc

Cyrano z Bergeracu

Premiéra: 24.11.2017. Překlad: Jaroslav Vrchlický. Úprava: Michaela Doleželová. Výprava: Aleš Valášek. Hudební spolupráce: Filip Tailor. Choreografie: Petr Nůsek. Režie: Michaela Doleželová, Roman Vencl.


Jedno z nejslavnějších francouzských dramat všech dob, volně inspirované skutečnou historickou postavou Hectora-Saviniena de Cyrano.
D12+
Moravské divadlo Olomouc
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
80 %
8051000
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení (4)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Jan456 70 %
(zadáno: 9.9.2018, počet hodnocení: 178)
přínosný / zajímavý komentář
Protože se nejedná o mé první seznámení se Cyranem můžu porovnávat. Určitě bych vyzdvihl herecký projev Petra Kubese i Natálie Tichánkové a Lukáše Červenky. Nad obsazením Kristiána mi zůstával chvíli rozum stát. Viděno jako open air představení, které rozhodně nezklamalo. A Petr Kubes určitě předčil i Davida Prachaře v Národním divadle.
Zdarda 70 %
(zadáno: 28.12.2017, počet hodnocení: 76)
přínosný / zajímavý komentář
Jedná se o inscenaci, která neobsahuje žádnou aktualizaci ani experimenty, ovšem každá složka je poctivě a s pílí zvládnutá. Jednoduchá scéna skládající se z lavic je velmi variabilní, tradiční historické kostýmy propojuje barevná symbolika (černá, bílá, rudá) a celou scénografii podtrhuje dojemná hudba. Herecky táhne (jako vždy) Petr Kubes v titulní roli, Natálie Tichánková dodává své Roxaně jímavou křehkost, ostatní herci podávají standartní výkony. Inscenace netlačí na pilu, je ztvárněna "klasickým" způsobem a vše se podřizuje krásnému příběhu a postavám.
Martasekm 90 %
(zadáno: 2.9.2018, počet hodnocení: 8)
Bibian 90 %
(zadáno: 6.4.2019, počet hodnocení: 3)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.