Národní divadlo Brno [Divadlo Reduta]

Anatol

Premiéra: 21.4.2023 | 2:20
Překlad: Tomáš Dimter, Tomáš Kafka. Dramaturgie: Hana Hložková. Scéna: Michal Syrový. Kostýmy: Tomáš Kypta. Hudba: Mario Buzzi. Pohybová spolupráce: Pavol Seriš. Režie: Peter Gábor.
Poslední uvedení: prosinec 2023.
Hra známého rakouského dramatika kritizující morálku vídeňské společnosti na přelomu století. Sedm konverzačních epizod, milostná dobrodružství titulního hrdiny se ženami odlišného půvabu, stáří, charakteru a společenského postavení, které spojuje jediné – pozvolná emancipační proměna. Anatol je mladý, okouzlující, lehkomyslný a trochu melancholický muž, který má velkou zálibu v seznamování se se ženami. Jeho dobývání nelze nepodlehnout, ale je to výlučně on, kdo si vybírá partnerky a řídí své milostné vztahy? Není jeho sebevědomí a nezávislost pouhý sebeklam, stejně jako pestré album milenek, ze kterého si vybírá každý týden jinou...?


inscenace již byla stažena z repertoáru

Národní divadlo Brno
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
70 %
7041000
Volby

Hodnocení (4)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Janis  60 %
3.12.2023 | 292 hodnocení
+ souhlasím
65%
Klára Tesařová  80 %
22.8.2023 | 120 hodnocení
+ souhlasím
Vojtěch Blahuta jako Anatol vykresluje Schnitzlerovo alter ego jako zmítané spalující žárlivostí, která ho nejen ničí, ale dává jeho existenci smysl. Zrcadlí se v něm rovněž křehkost a potřeba být milován. Ivan Dejmal coby Max zachovává chladnou hlavu a vtipně glosuje. Doplňuje komediální sérii ženských postav, ze kterých vyzdvihnu Terezu Groszmannovou (Annie) v aktu Večeře na rozloučenou. Její způsob afektovaného jezení ústřic a pudingu na zemi patří k vrcholům představení. Isabela Smečka jako Ilona při Anatolově svatebním ránu buduje napjatou atmosféru skrze pohyb.
Snekac  70 %
1.12.2023 | 305 hodnocení
Unionboy  70 %
1.12.2023 | 466 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.