Národní divadlo Brno [Divadlo Reduta]

Mars

Premiéra: 6.12.2019. Překlad: Tomáš Dimter. Dramaturgie: Hana Hložková. Scéna: Lukáš Kuchinka. Kostýmy: Jana Smetanová. Hudba: Jakub Kudláč. Pohybová spolupráce: Pavol Seriš. Režie: Natália Deáková.


Nová existenciální komedie známého německého dramatika. Uprostřed pralesa obývaného opicemi probíhá konkurs pro odvážlivce, kteří se chtějí podílet na kolonizování Marsu. Čtyři výstřední uchazeči o tuto misi podstupují fyzicky i psychicky náročné úkoly. Zadání jsou však stále vyhrocenější a smysl takového konání přestává být zřejmý. Máme podobné příkazy vůbec plnit? Co se po nás vlastně chce? A čemu doopravdy věříme? Pořadatelům tohoto experimentu, nebo vlastním instinktům? Uchazeče čeká boj nejen mezi sebou, ale především se sebou samými...
Národní divadlo Brno
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
33 %
3341000
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení (4)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Maremma 20 %
(zadáno: 7.12.2019, počet hodnocení: 6)
přínosný / zajímavý komentář
Otravný, plochý, didaktický a mnohokrát vyvařený je především text - něco mezi Chytilové Vlčí boudou, McDonaghovým Panem Polštářem bez pointy, možná trochu Nataliho Kostkou s přilepenými beckettovské dialogy. Třikrát viděno předtím. Bohužel mě nebavily ani ostatní složky inscenace. Z herců snad Nesvadbová, jediná reálná, výstup snad ten "pukovský" s verši - a tam mi došlo, jak plochá ta inscenace je: trochu kouře, spejsy zvuky místo hudby (ZX spectrum už jsem na divadle taky viděl), vše na první nejsnazší dobrou. Hezké byly lesní prolínačky scény a to už je asi opravdu vše-(.
Ddd 10 %
(zadáno: 8.12.2019, počet hodnocení: 4)
přínosný / zajímavý komentář
Herci neměli co hrát. Já pacifista jsem měl chuť vlastníma holýma rukama zahlušit hned několik postav. Ten konec byl stejně špatný, jako celá hra.
Layer 30 %
(zadáno: 10.12.2019, počet hodnocení: 36)
Bassquiat 70 %
(zadáno: 7.12.2019, počet hodnocení: 3)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.