Národní divadlo Brno [Mahenovo divadlo]

Pera markýze de Sade

Premiéra: 11.10.2019. Překlad: Pavel Dominik. Dramaturgie: Jaroslav Jurečka. Scéna: Pavel Borák. Kostýmy: Markéta Oslzlá-Sládečková. Režie: Martin Glaser.


Strhující hra amerického dramatika, podle níž byl natočen stejnojmenný film, před nás klade palčivé otázky svobody a cenzury i lidské nezdolnosti. Markýz de Sade – pro jedny perverzní zvrhlík, pro druhé jeden z největších myslitelů své doby – tráví proti své vůli závěr života v ústavu pro choromyslné. I zde se však odmítá vzdát své literární tvorby a texty se pokouší z blázince pašovat. Mladý abbé se na naléhaní nového ředitele rozhodne, že z markýze vášeň pro zvrácené představy vymýtí, kvůli čemuž sahá po stále drastičtějších praktikách. Je však možné dosáhnout toho, aby jisté věci člověka prostě nenapadaly? Neprovokuje nakonec de Sade záměrně...?
15!
Národní divadlo Brno
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
83 %
8331000
aktivovat hlídání nových termínů
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Petikakika 90 %
(zadáno: 11.11.2019, počet hodnocení: 55)
přínosný / zajímavý komentář
Herecký koncert
Čiko 80 %
(zadáno: 7.11.2019, počet hodnocení: 674)
přínosný / zajímavý komentář
85% Po dlouhé době v ND Brno a dobrá volba. Skvělá, čistá, opravdová činohra. Výborný výkon Martina Siničáka. Dobrý režie Martina Glasera. Odvážné téma o "mimořádné" osobnosti...
Kolby 80 %
(zadáno: 11.11.2019, počet hodnocení: 44)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.