Národní divadlo Brno [Mahenovo divadlo]

Slaměný klobouk

Premiéra: 6.10.2020 | 2:30
předpremiéry od srpna 2020
Překlad: Michal Lázňovský. Dramaturgie: Hana Hložková. Scéna: Tom Ciller. Kostýmy: Nina A. Stillmark. Hudba: Emil Machain, Petr Svozílek. Pohybová spolupráce: Ladislav Cmorej. Úprava a režie: Martin Čičvák.
Známá fraška. Stačilo, aby mladý pan Fadinard na ranní projížďce chviličku nedával pozor na svého koně, a tento rozžvýkal slaměný klobouk zavěšený na nedaleké větvi. Ten klobouk však naneštěstí patřil vdané ženě, která zde v trávě rozhodně neležela se svým manželem. Žena je hysterická a její horkokrevný milenec požaduje po Fadinardovi okamžitou náhradu. Oba ho pronásledují až do jeho bytu, jejž odmítají opustit. A k tomu se Fadinard ten den žení! Jeho snoubenka i výstřední svatebčané už jsou za dveřmi. Pokud této delegaci nechce vysvětlovat přítomnost jiné dámy v domě, měl by urychleně opatřit klobouk nový...
Národní divadlo Brno
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
60 %
6011000
Chci vidět - přidat do seznamu

Volby

Hodnocení (1)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Eva123  60 %
(zadáno: 22.9.2020, počet hodnocení: 134)
přínosný / zajímavý komentář
Inscenace Slaměného klobouku byla pěkná, ale jednotliví aktéři nebyli ještě secvičení dohromady (viděla jsem předpremiéru 28. srpna). - Nejvíce se mi líbil Tomáš David v roli Leonidase Fadinarda.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.