Národní divadlo moravskoslezské [Divadlo Antonína Dvořáka]

Pozvání na zámek

Premiéra: 7.11.2013 | 2:20
Překlad: Alexander Jerie. Dramaturgie: Klára Špičková, Dagmar Radová. Scéna: Michal Syrový. Kostýmy: Katarína Holková. Choreografie: Tomáš Krivošík. Výběr hudby a režie: Peter Gábor.
Poslední uvedení: květen 2014.
Bezohledná komedie v rytmu tanga. Divoká estráda na zámku vybrané společnosti odhalí, že málokdo ví, nebo spíš nechce vědět, ke komu patří. Dva aristokratičtí bratři, dvojčata, si jsou svým vzhledem k nerozeznáním podobní, ale uvnitř se liší. Jeden je manipulativní playboy, druhý upřímný snílek. Může být v době přetvářky a marnivosti naplněna láska? Pozná vyvolená dívka, s kterým z bratrů stojí za to žít...?


inscenace již byla stažena z repertoáru

Národní divadlo moravskoslezské
Hodnocení inscenace
Redakce
40 %
Uživatelé
40 %
4011000
Hodnocení redakce
Jiří Landa 40 %
Volby

Hodnocení (2)

HODNOCENÍ REDAKCE
Jiří Landa  40 %
29.11.2013 | 2975 hodnocení
+ souhlasím
35% Kdybych nedávno neviděl v DnV inscenaci Nesnesitelné svatby, nebyl bych k tomuto titulu takto shovívavý. Přestože dramaturgický výběr starého textu poplatného době vzniku nechápu, skýtá aspoň příležitost pro mladého herce k zajímavé práci na dvojroli dvojčat. A. Bílíkovi se však charaktery dvou rozdílných lidí nepodařilo dostatečně odlišit, takže jsem se často neorientoval v tom, jakou postavu právě ztvárňuje. Představení se neslo ve znamení nudy a i když se mělo jednat o komedii, na humor došlo jen nechtěně díky náhodě, kdy se do kolečkového křesla zamotal závěs, jenž nešel odstranit.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Swaii  40 %
20.2.2014 | 7 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.