ostatní muzikálové projekty

Shrek

Premiéra: 21.4.2018 | Obnovená premiéra: 12.1.2020 | 3:05
Muzikál probíhá formou turné po českých městech.
Podle knižní předlohy a animovaného filmu. Překlad: Martin Fahrner. Scéna: Jaroslav Svoboda. Kostýmy: Lucie Ulíková. Masky: David Šesták. Choreografie: Tomáš Kuťák. Dirigenti: František Šterbák, Ema Mikešková. Režie: Roman Štolpa.
Poslední uvedení: únor 2020.
Muzikál pro celou rodinu podle populární předlohy se známými pohádkovými postavičkami.
D6+  

inscenace již byla stažena z repertoáru

Hodnocení inscenace
Redakce
20 %
Uživatelé
42 %
4251000
Hodnocení redakce
Michal Novák 20 %
Jiří Landa 20 %
Volby

Hodnocení (7)

HODNOCENÍ REDAKCE
Michal Novák  20 %
2.6.2018 | 1155 hodnocení
+ souhlasím
Nejvíce bych tomto monstrprojektu vytknul pramalou empatii vůči dětskému divákovi a režijně nezvládnuté vedení účinkujících. Režie sleduje jiný cíl - „vyrábět“ show. Vulgarity a neuhlídaná exprese jsou zřejmě součástí tvůrčího pocitu, že tak to má být. Neúnosná délka představení, pitomé aktualizační vsuvky, nevhodný prostor studené ratejny, nebo fotograf, co ho pořadatel nechal pobíhat v zorném poli, to jsou další drobnosti, které způsobují nejedno rozčarování v řadách diváků. Velmi dobře Emou Mikeškovou vedený orchestr nebo herecky světlejší okamžiky (L. Ondruš) nejspíše zůstanou zapomenuty.
Jiří Landa  20 %
7.5.2018 | 3027 hodnocení
+ souhlasím
Muzikálová bída. To, co bylo k vidění v Tipsport aréně, bohužel s divadlem nemělo nic společného. Jsem zastáncem názoru, že pokud produkci provázejí zásadní potíže, je lepší ji odpískat, než uvést inscenaci, kde nefunguje téměř nic. Co říci na to, když se evidentně snažící účinkující na jevišti potácejí režijně nezkoordinovaní, když je celá výprava koupená zřejmě v čínském obchodě, když produkce nechá při premiéře mezi účinkujícími pobíhat fotografa, když se hraje v tak nevábném prostředí, když produkce není s to nechat v hale vyvěsit obsazení… Takhle se muzikálové divadlo prostě nedělá.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
PavelK  40 %
29.4.2018 | 221 hodnocení
+ souhlasím
Strašně nekoezistentní tvar, něco mezi divadlem a koncertní show. Zimní stadiony jsou pro halové koncerty a sport, NE pro divadlo. Štopla režijně nezvládá vést herce, Zonyga úplně herecky mimo, dělá mu problém i chůze po jevišti a najít svoje světlo. Pochválit se dá orchestr, oslík Ondruš a herecky Jirešová. Bábor nemasný neslaný. Pár dobrých vtipů, pár vulgarit, pár nesmyslných aktualizací a narážek třeba na Superstar. Takový pelmel pro lidi. Choreo docela dobré, sbory také. Přeobsadit hlavní roli, zkrátit, přesunout z haly do divadla a může to být dobré.
Vladimir.moravek  90 %
23.4.2018 | 11 hodnocení
+ souhlasím
Velkolepá podívaná v naprosto nevhodném prostoru. Muzikál Shrek v české produkci má hodně vysokou úroveň. Živý orchestr a intonačně přesné sbory, které ve většině muzikálových produkcích prostě chybí jsou jeho největší devizou. Skvělé výkony podávají všichni účinkující. Výprava také povedená. V podstatě všechno na výbornou, ale hala prostě takovému představení nesvědčí. Nepohodlné sedačky, špinavé toalety a místy horší zvuk neodpovídají cenám vstupenky.
AlenaK  10 %
22.4.2018 | 14 hodnocení
+ souhlasím
Těžko se mi z arény, kde jsem z dálky skoro nic neviděla ani neslyšela, odcházelo s jakýmkoliv pozitivním dojmem. I tak se mi ale zdálo, že nikdo na jevišti pořádně neví, co tam dělá. Jestli tohle myslí tvůrci vážně, zavřela bych je do blázince! A to jsem si ještě, já bláhová, měnila na poslední chvíli lístky, abych to mohla vidět.
Antrey  30 %
14.11.2023 | 82 hodnocení
Applejuice  40 %
8.1.2023 | 364 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.