Slovácké divadlo Uherské Hradiště
Hodnocení inscenace
Redakce
70 %
Uživatelé
86 %
8651000
Hodnocení redakce
Lukáš Dubský 70 %
Chci vidět - přidat do seznamu

Volby

Hodnocení (6)

HODNOCENÍ REDAKCE
Lukáš Dubský  70 %
15.4.2023 | 1039 hodnocení
+ souhlasím
Crimpova adaptace je povedeným jazykovým převodem původního Rostandova textu. Režiséru D.Gombárovi se podařilo dobře zdůraznit ambivalentnost postav, každý má své temné stránky. Cyrano je v podání J.Hejcmana na první pohled drsňák, ale ve vztahu k Roxaně se chová takřka autisticky. K.Michejdová je chladnou intelektuálkou, která si je dobře vědomá své krásy. Škoda trochu vlažnějšího tempa, představení se nevyhnou hluchá místa.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Fedorocko  60 %
9.1.2023 | 703 hodnocení
+ souhlasím
Netradiční zpracování, naprosto skvělý Jiří Hejcman.
Pro mě zbytečně dlouhé, já tam ty hluchá místa měl, ale celkově lze říct,že jsem rád,že jsem viděl. Jednou ovšem stačilo.
Cechoslovak  100 %
1.11.2022 | 89 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Slovácké divadlo jde cestou modernizování klasických titulů, až mám strach, že už to někdy neskousnu. I začátek Cyrana byl vulgární, nepříjemný. Svět protivných rozjívenců bez jakýchkoli hodnot však záhy přichází polidštit hlavní figura a rozjíždí se úžasné představení. Opravdu nevím, za co bych mohl strhnout nějaké body. Hlavní postavy mají svoje plusy i mínusy, vyvíjejí se a hlavně jsou zcela uvěřitelné. Působivé jsou například scény umírání obou hlavních mužských představitelů. Obejdou se bez patosu, a přece dojímají. Hra má silné poselství a dojem z inscenace je určitě lepší, než kdyby tu byly ony klasické širáky s pštrosími pery.
Confused_lady84  90 %
30.10.2022 | 26 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Klobouk dolů. Úžasný zážitek, člověk se ani chvíli nenudil. Několik zajímavých myšlenek, skvělé zpracování, nádherné kostýmy a nejlepší obsazení. Slovácké divadlo opět nezklamalo! Určitě se přijdu podívat ještě jednou!
Medved  90 %
21.4.2023 | 3 hodnocení
+ souhlasím
Celkově vynikající zpracování již vyčpělého příběhu. Stojí za to vidět opakovaně.
Mr.jones  90 %
1.11.2022 | 14 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.