Slovácké divadlo Uherské Hradiště [hlavní scéna]

Její pastorkyňa

Premiéra: 11.1.2020. Úprava: Pavel Šupina, Markéta Špetíková. Dramaturgie: Markéta Špetíková. Výprava: Eva Jiřikovská. Hudba: Mario Buzzi. Režie: Michal Zetel.


Vrcholné dílo českého realismu - příběh o síle mateřské lásky, pýše a odpuštění. Kostelnička se po smrti svého muže ujme Jenůfy, jeho dcery z prvního manželství. Ač dcera nevlastní, tedy její pastorkyňa, začíná Jenůfa opakovat Kostelniččinu životní pouť. Kostelnička, „vynikavá ženská“, se v mládí vášnivě zamilovala do místního marnotratníka a v manželství s ním pak zakusila očistec. Podobně vzplane také Jenůfa – k lehkovážnému Števovi – a otěhotní. Jenůfu však již dlouho miluje Števův nevlastní bratr Laca. Laca Jenůfu z žárlivosti poraní na tváři a udělá jí jizvu. Zatímco Števu přestává zohavená Jenůfa zajímat, Laca ve své lásce vytrvá. Kostelnička cítí příležitost: může Jenůfě zajistit legitimní postavení po Lacově boku. Ale je tu to Števovo dítě...
Slovácké divadlo Uherské Hradiště
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
75 %
7541000
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení (4)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Cannis 70 %
(zadáno: 11.9.2020, počet hodnocení: 6)
LilianaVess 90 %
(zadáno: 21.2.2020, počet hodnocení: 84)
Gardan 90 %
(zadáno: 20.2.2020, počet hodnocení: 36)
Leiurus 50 %
(zadáno: 4.2.2020, počet hodnocení: 36)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.