Slovácké divadlo Uherské Hradiště [hlavní scéna]

William Shakespeare

Mnoho povyku pro nic

Premiéra: 27.1.2018. Překlad: Jiří Josek. Dramaturgie: Iva Šulajová. Scéna: Milan Popelka. Kostýmy: Sylva Zimula Hanáková. Hudba: Daniel Fikejz. Choreografie: Hana Achilles. Režie: Zdeněk Dušek.
3:00


Jedna z Shakespearových vrcholných komedií (tzv. svátečních), která proplétá tři dějové linky. Dvě jsou milostné – mladí snoubenci Hero a Claudio se mají brát, avšak jejich osudem neblaze zamíchá zlé nařčení z nevěry; zapřísáhlí odpůrci vdávání a ženění Beatrice a Benedick zase přes nejednu slovní bouři přece jen zdárně doplují do přístavu manželského; třetí zápletka přivádí na scénu komicky popletené strážce veřejného pořádku, kteří nevědomky a vlastně náhodou rozpletou nepříznivé nitky osudu a přispějí k dobrému konci...
Slovácké divadlo Uherské Hradiště
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
84 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
MartyCZE 80 %
(zadáno: 4.5.2019, počet hodnocení: 33)
LucillaK 100 %
(zadáno: 22.2.2019, počet hodnocení: 18)
přínosný / zajímavý komentář
Viděno 2x, skvělá derniéra, měním na 100%. Pěkná scéna a bomba v podobě strážmistra Gadoberta :)
Leiurus 60 %
(zadáno: 14.1.2019, počet hodnocení: 24)
Cechoslovak 80 %
(zadáno: 13.12.2018, počet hodnocení: 60)
přínosný / zajímavý komentář
Pohlazení po duši divadelního diváka. Shakespeare bez příkras, které tu ale vůbec nejsou potřeba. Kupodivu nevadí, že příběh je nepravděpodobný a postavy jsou spíše stylizované než skutečné. Herci jsou si vědomi, že předvádějí brilantní duchaplné dialogy a činí tak s pokorou a bez zbytečného přehrávání. Vše je tu vyvážené, snad jen výtvarné zpracování je trochu avantgardní.
Scrabble 100 %
(zadáno: 13.12.2018, počet hodnocení: 21)
přínosný / zajímavý komentář
95 %. Ztotožňuji se s hodnocením Janise
Eva123 60 %
(zadáno: 25.6.2018, počet hodnocení: 124)
přínosný / zajímavý komentář
Bylo to pěkné představení (a byl to opak představení v Janáčkově divadle 1973, které mi tenkrát jako "začínajícímu divákovi" připadalo strašně komplikované), na scéně bylo většinou málo herců, kteří za chvíli odešli a po nich přišli další na jinou scénu, takže děj byl maximálně srozumitelný. Kostýmy byly hodně "různorodé". Z herců mě nejvíce zaujal Jiří Hejcman v roli Benedika.
Luisa 100 %
(zadáno: 23.6.2018, počet hodnocení: 17)
přínosný / zajímavý komentář
Skvělé. Shakespeare po slovácku. To by jinde než v Hradišti nešlo. Výborná světla.
Janis 90 %
(zadáno: 23.6.2018, počet hodnocení: 232)
přínosný / zajímavý komentář
Velký divadelní kus s velkým obsazením, dobře dramaturgicky zpracováno, režijně zdatné - tenhle Shakespeare neměl hluchá místa, povedla se i hudba nebo kostýmy. Herecky taky velmi vyrovnané (přestože upozorním jen na výkon Zd. Trčálka nebo P. Hromádky).
Takže divadelní zážitek.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.