Slovácké divadlo Uherské Hradiště [hlavní scéna]

Svatba

Premiéra: 18.10.2014 | 1:35x
Překlad: Rudolf Vápeník, Ludvík Kundera. Dramaturgie: Iva Šulajová. Výprava: Eva Jiřikovská. Hudba: Mario Buzzi. Choreografie: Hana Achilles. Režie: Anna Petrželková.
Poslední uvedení: rok 2015.
Raná hříčka slavného německého dramatika. Hořce komický pohled na mezilidské vztahy, zvláště pak na ty rodinné, jež metaforicky zobrazuje rozpadající se nábytek a klih, který neklíží...
14!  

inscenace již byla stažena z repertoáru

Slovácké divadlo Uherské Hradiště
Hodnocení inscenace
Redakce
80 %
Uživatelé
83 %
8331000
Hodnocení redakce
Jiří Koula 80 %
Michal Novák 80 %
Volby

Hodnocení (5)

HODNOCENÍ REDAKCE
Jiří Koula  80 %
3.1.2016 | 1600 hodnocení
+ souhlasím
75 % Motiv trapně nuceného veselí na rodinném setkání je tak omšelý, že se jeví jako velká odvaha se k němu vracet. Ansámbl Slováckého divadla pod vedením Anny Petrželkové však dokazuje, že i stokrát řečené (a prožité) lze podat zajímavě.
Michal Novák  80 %
28.9.2015 | 1139 hodnocení
+ souhlasím
Raná Brechtova hříčka posloužila k vytvoření bláznivého jevištního tvaru, který staví na výrazné herecké i výtvarné stylizaci. Ale také na několika metaforách (rozpadající se společnosti, útěků, když nám začne něco padat na hlavu…) nebo drastické komice. Nespoutanost inscenace některým divákům asi bude proti srsti. Slovácké divadlo na modelu nepříliš vyvedené svatební hostiny nabídlo symptomatickou výpověď o našem světě. Kolektivní souhra je další z obrovských deviz této inscenace.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Cechoslovak  70 %
5.11.2015 | 91 hodnocení
+ souhlasím
Hra vznikla téměř před sto lety v Německu, takže se těžko dá říct, že je to skvělá kritika současné společnosti. Ale trapnou společenskou "zábavu", kde si její účastníci moc nesednou, to připomenout může. Herci si udělají na začátku cvičení z pantomimy a pak nám každý z nich celkem úspěšně předvádí nějaký typ protivného burana. Viditelné těhotenství dvou hereček ještě umocňuje vulgaritu. Vše je prodchnuto esencí odpornosti a opravdu se nemůžete vžít do žádné postavy. I úsměv mrzne na rtech. Brecht se v poslední době moc neuvádí, tak díky za to.
Banan  80 %
23.12.2014 | 6 hodnocení
+ souhlasím
Odvážný kousek, nad kterým se nejeden nenáročný divák pohorší. Na dnešní společnost se to ale hodí perfektně..
Jirkan  100 %
24.11.2014 | 564 hodnocení
+ souhlasím
22.11. 2014, 11.9. 2015 (Plzeň): Komicky drastické! Je Brecht autorem klasickým nebo moderním? Je několik sprostých slov a náznaků sexuálnosti něco nepřípustného na jevišti? Má inscenace být naprosto jasná nebo si na jevišti můžeme dovolit několik metafor ve smyslu rozpadajícího se nábytku jako rozpadu společnosti a co potom, když nám na hlavu padá strop a všichni utečou? Myslím si, že si Anna Petrželková rozumí se souborem SD, ale překvapilo mne několik reakcí diváků. Přitom je to divadlo tak vyhlášené. Já jsem spokojený, mne se to líbilo a pokud to Prahu navštíví, rád půjdu znova.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.