Studio ALTA

divadlo s bezbariérovým přístupem - nutná asistence personálu, přístup či pohyb komplikovanější poskytovány slevy pro studenty stránka na Facebooku
Adresa: U výstaviště 21, Praha 7 [zobrazit na mapě]
[tram 6-12-17 Výstaviště Holešovice]
Pokladna: otevřena před představením
Začátky: 19.30
Nakročeno k derniéře:
SuperNaturals (září)
Imago (září)
Ceny vstupenek:
160 Kč
Poznámky a upozornění:
  • Přístup do Studia ALTA: vchod do areálu černou branou mezi autobazarem a obytným blokem.
  • Vstupenky nejsou místenkami.

ARCHIV INSCENACÍ

Zpět na aktuální hry

ANGEL-ky - Lucia Kašiarová, Vanda Hybnerová
Premiéra: 30.11.2014. Scéna: Michal Kábele, Hynek Dřízhal. Režie: kol.
Datum premiéry je pravděpodobným prvním uvedením dětské verze ve Studiu ALTA. Poslední uvedení: rok 2016.
Dětská verze „nebeská clownesky“. Nikdo není opuštěnější než andělé, strážci u nebeské brány. Trpělivě čekají, ale nikdo nepřichází. Ticho. Čas plyne. Jsou zbyteční. Musí se nějak zabavit...
ANGEL-y - Lucia Kašiarová, Vanda Hybnerová  (1:00x)
Premiéra: 18.10.2013. Scéna: Michal Kábele, Hynek Dřízhal. Režie: kol. Poslední uvedení: březen 2016 (na domovské scéně), rok 2017 (na zájezdech).
„Nebeská Clowneska.“ Nikdo není opuštěnější než andělé, strážci u nebeské brány. Trpělivě čekají, ale nikdo nepřichází. Ticho. Čas plyne. Jsou zbyteční. Musí se nějak zabavit...
Psychóza ve 4.48 - Sarah Kane  (0:40x)
Premiéra: 4.10.2013. Výprava: Venuše Tesnerová. Dramaturgie a režie: Dominika Andrašková. Poslední uvedení: červen 2014.
Částečně autobiografická poslední hra proslulé britské dramatičky. Silně lyrický text na pomezí básně zachycuje intimní výpověď jedince o světě, stavy ztracenosti ve vlastní mysli, letmá setkání se skutečností i následnou konfrontaci s realitou...
SoloS - Hana Kalousková, Martina Hajdyla Lacová, Karolína Hejnová  (Me-sa)
Premiéra: 11.12.2011. Scéna: Antonín Šilar. Hudba: Anna Šrámková, Ivo Sedláček. Choreografie: Hana Kalousková, Martina Hajdyla Lacová, Karolína Hejnová. Poslední uvedení: prosinec 2014.
Tři taneční příběhy o potřebě druhého člověka, souznění, o naději, ale i o nemoci, nákaze, rozřešení.
O muži, který šel za Sluncem - Jakub Folvarčný
Premiéra: 25.11.2011. Dramaturgie, výprava, scénografie: kol. Režie: Jakub Folvarčný.
Adaptace starého indiánského příběhu kmene Čejenů, který vypráví o putování statečné Zjizvené Tváře na konec světa. Tam čeká sluneční znamení, jež mu má dopomoci k srdci vytoužené dívky.
Pokoj - Kateřina Krobová, Vanda Hybnerová
Premiéra: 19.3.2011. Premiéra ve Studiu ALTA: 15.2.2014. Výprava: Vanda Hybnerová, Kateřina Krobová. Hudební spolupráce: Saša Rašilov, Ivan Acher. Choreografie: Lucia Kašiarová. Námět a režie: Vanda Hybnerová.
Původně inscenace Divadla Bolka Polívky. Poslední uvedení: rok 2014 (ve Studiu ALTA), rok 2017 (ve Venuši ve Švehlovce).
Černá komedie o boji o pokoj. Isadora Duncan, Edith Piaf, Virginia Woolfová, Marilyn Monroe, Toyen. Pět výjimečných žen klepe na nebeskou bránu a budete to právě vy, kdo rozhodne, která z nich do ní nakonec vstoupí...
Brut - Fabrice Ramalingom, NANOHACH  (1:05x)
Premiéra: 23.2.2011. Hudba: Jan Kalivoda. Kostýmy: Kateřina Štefková. Choreografie: Fabrice Ramalingom.
BRUT nemá žádné vyprávěcí schéma. BRUT předvádí syrový materiál, přetékající napětí, emoce plné smíchu. BRUT zkoumá živočišnost, která někdy vychází z gesta, skoku, grimasy. BRUT je bitka, masa, tlupa, smečka. BRUT je výkřik těla a kostí, gest a pohybů, vyvržený a vyplivnutý.
Relief - Katarína Rampáčková
Premiéra: 29.1.2011. Výprava: Adriana Černá. Hudba: Ivana Spodniaková. Choreografie: Katarína Rampáčková.
Taneční inscenace ze života živého i neživého. Nejprve byly objekty a potom se snažilo lidské tělo s nimi sblížit, spřátelit. Ze začátku se to zdálo lehké, ale opak byl pravdou. Předměty mají vlastní hlavu a když to prostě nejde, tak to nejde...
Počátky - Fabrice Ramalingom
Premiéra: 20.11.2010. Výprava: Emmanuelle Debeusscher. Hudba: Chloé. Choreografie: Fabrice Ramalingom.
Shluk téměř identických událostí a opakovaných momentů dává vzniknout vzájemnému prolínání přítomnosti se vzpomínkou.
Grooves - Mirka Eliášová
Premiéra: 11.11.2010. Hudba: Jiří Jakl. Choreografie: Mirka Eliášová.
Taneční představení o rytmech a nerytmech...
Giselle: Revenge - Martin Dvořák  (Company ProART)
Premiéra: 27.7.2010. Scéna: Martin Dvořák, Jindra Rychlá. Kostýmy: Jindra Rychlá. Hudba: Adolphe Adam, Patrick Pulsinger. Choreografie a režie: Martin Dvořák.
Moderní verze romantického baletu jako současné taneční drama pro 5 postav.
Wait, Wait, Wait - Helena Arenbergerová, Thomas Steyaert, Anna Synková
Premiéra: 15.11.2009. Výprava: Tereza Durdilová. Hudba: Brecht Ameel. Choreografie a režie: Helena Arenbergerová, Thomas Steyaert, Anna Synková.
Autorské představení, které využívá a organicky kombinuje výrazové prostředky současného tance a fyzického divadla. Život v dříve početné komunitě, kterou divák poznává ve fázi jejího úpadku, kdy v ní žijí už jen tři lidé. Unikli z běžného světa a vytvořili si nové, pro sebe bezpečné prostředí, s vlastními pravidly, jež na počátku svorně sdíleli. Ač se důvod založení společenství dávno vytratil, setrvávají tito tři pospolu. Přes společné směřování a udržování rituálů jsou ale v podstatě sami, opakované snahy navázat hlubší vztahy selhávají, postavy jakoby se míjely. Přesto se zdráhají tento „jejich“ svět opustit...
Until I Find It - Mirka Eliášová
Premiéra: 18.10.2009. Hudba: Jiří Jakl. Choreografie: Mirka Eliášová.
Lehce absurdní představení na pomezí současného tance a autorského divadla.

„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky
časový údaj o délce představení je pouze orientační
aktualizace údajů:
Snažíme se udržovat informace u každého divadla aktuální, zejména u divadel, která jsou našimi partnery. Ale je možné, že jsme na něco zapomněli nebo nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto budeme rádi, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Pokud jste na této stránce nalezli neaktuální informaci nebo některé informace zde dokonce chybí, napište nám, prosím, na e-mail:
aktualizace{@}i-divadlo{.}cz. Předem Vám za tuto spolupráci děkujeme.


Poslední aktualizace: 19.9.2017