Studio DVA divadlo - Malá scéna

Herečka

Premiéra: 7.11.2022
Nová verze inscenace Divadla U Valšů.
Překlad: Jitka Sloupová. Dramaturgie: Kristýna Čepková. Výprava: Agnieszka Pátá-Oldak. Režie: Martin Vokoun.
Poslední uvedení: květen 2024.
Romantická komedie veleúspěšného britského dramatika o radostech i strastech divadelního zákulisí, milostných vztahů a o tom, co to znamená „odejít v pravý čas“. Slavná herečka Lydie Martinová má před posledním představením své kariéry, kterou se rozhodla předčasně ukončit a vdát se do ciziny. Vše má krásně naplánované, je připravena odejít. Jen kdyby se jí zrovna dnes někam nezatoulala garderobiérka a v šatně by se neobjevil bývalý manžel, s nímž ji pojí možná silnější pouto, než by se zdálo...

tato inscenace byla dříve uváděna v divadle: Divadlo U Valšů
> detail předchozí verze inscenace
Studio DVA divadlo
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
48 %
4861000
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
Aktuálně pro tuto inscenaci neevidujeme žádný termín.
Aktuálně pro tuto inscenaci neevidujeme žádný termín.

Volby

Hodnocení (6)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
JirkaS  20 %
12.11.2023 | 358 hodnocení
+ souhlasím
Nikterak objevný, nosný ani zajímavý text, který aby dokázal zaujmout, musela by se sejít herecká dvojice, mezi níž bude patřičná chemie, a muselo by to být bezchybně odehrané. To se však nestalo. O. Volejník s I. Svobodovou hráli vedle sebe, nikoliv spolu. Nevěřil jsem jim, že mají jakoukoliv společnou minulost či přítomnost. A ještě horší byla jejich nesehranost. Na to, že hra není nijak dlouhá, tam byla řada zadrhnutí, kdy po prvních písmenech či slovech oba herci zmlkli a chvilku přemýšleli, zda začali odříkávat správný text. To je v kombinaci s obyčejným textem vražedná kombinace. Hodnotím jako velice slabší průměr. /1.11.2023 v Táboře/
Čiko  50 %
12.5.2023 | 1085 hodnocení
+ souhlasím
55%
Dramatik Peter Quilter je velmi plodný a na českých jevištích hojně uváděný autor. I přes kolísavou úroveň jeho jednotlivých inscenací. Mezi ty oceňované patří Je úchvatná nebo 4000 dnů. Herečka je dle mého názoru hra dosti tuctová a nedá se z ní vykřesat o mnoho více, než co se podařilo v inscenaci studia DVA.
Z hereckého dua se mi více líbila Ilona Svobodová. Z výkonu Ondřeje Volejníka jsem poněkud rozpačitý.
Největší slabinou této inscenace je nenápaditá režie Martina Vokouna.
Anna R.  50 %
18.2.2023 | 40 hodnocení
+ souhlasím
No žádná bomba to nebyla. Dialog dvou herců - odcházející sebestředné hvězdy a jejího exmanžela. Nic objevného, nic zásadně veselého ani poučného. Jen díky tomu, že jsme měli o 50% zlevněné vstupenky jsem byla ke hře víc shovívavá. Za plnou cenu, bych zřejmě odcházela dost rozladěná.
Pavel.Tomas  70 %
2.12.2022 | 158 hodnocení
+ souhlasím
Zábavný a někdy i trochu vážný pohled do herecké šatny, jedné divadelní hvězdy :-)
Ilona  60 %
2.11.2023 | 17 hodnocení
Sezdram  40 %
26.10.2023 | 12 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.