Studio Hrdinů

Zvěřinec

Premiéra: 10.2.2023 | 1:35x
Koprodukční inscenace Studia Hrdinů a Mezery, o.s., uváděno ve spolupráci s Divadlem X10.
Dramaturgie: Jan Horák. Výprava: Jana Preková. Hudba: Vladimír Franz, Tomáš Vtípil a citace. Režie: Miroslav Bambušek.
Poslední uvedení: únor 2024.
Inscenace, odkazující k osobnosti kněze Josefa Zvěřiny, je situovaná do současnosti. Do země, která se na oko ukazuje jako svobodná a demokratická, ale pod povrchem zuří válka proti každému, kdo by chtěl jakkoli zpochybnit stávající status quo (tedy skrytý totalitní režim). Příběh o útlaku, kterého se nemáme děsit, ale vnímat ho jako dar, jako příležitost osvědčit se, i když třeba za cenu nejvyšších obětí. Mladá dívka Rút žije na okraji společnosti, opuštěná svou matkou, vykořeněná a zmítající se v psychických problémech a v závislosti na drogách. Rút je v tomto smyslu symbolem té země, ve které žije. Rút i země strádá, chřadne a zmítá se v nesmyslnosti, ve strachu...
15!      

inscenace již byla stažena z repertoáru

Studio Hrdinů
Hodnocení inscenace
Redakce
40 %
Uživatelé
53 %
5341000
Hodnocení redakce
Lukáš Holubec 50 %
Iva Bryndová 30 %
Volby

Hodnocení (6)

HODNOCENÍ REDAKCE
Lukáš Holubec  50 %
12.5.2023 | 735 hodnocení
+ souhlasím
--- Náš svět jako zvěřinec --- (více v článku na blogu)
Iva Bryndová  30 %
28.2.2023 | 511 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
V tomto případě jsem se s inscenací M.Bambuška nepotkala. Jakkoli rozumím myšlence, již se tvůrci snažili sdělit, a oceňuji, že jsem ji nenašla jen v synopsi, ale i na jevišti, forma, kterou se o to pokoušeli, mě neoslovila. Ať už šlo o využité kostýmy a masky zvířat (proč?), opačné obsazení rolí rodičů (proč?), zběsilou hudbu či světelný design. Nadto bohužel M.Mejzlík z mého pohledu pro roli Zvěřiny nemá potřebné charisma a ostatní obsazení se pohybovali na celé škále mezi hereckými výkony velmi dobrými (M.K.Hochman), přes průměrné, až po naprosto tristní (G.Pyšná). Výsledek byl velmi rozpačitý a jako poctu se mi jej vnímat nepodařilo.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Valmez  30 %
7.2.2024 | 495 hodnocení
+ souhlasím
viz komentář redakce
Viděno na derniéře(7.2.2024).
Amen
V_M  60 %
28.3.2023 | 43 hodnocení
+ souhlasím
Byť mě inscenace režiséra Miroslava Bambuška vždy nalákají, musím přiznat, že s touto jsem se coby divák z větší části minul. Téma - osobnost, dílo, postoje a osudy Josefa Zvěřiny - i jeho posun a aktualizaci velice vítám, ale na představení mi vadila celá řada prvků, které pokládám za zbytečný úkrok do burlesknosti, samoúčelné bizarnosti, snad s cílem konfrontačně šokovat, nevím, každopádně bych je tam klidně postrádal. Ač oceňuju odvahu zhostit se tématu a četné dílčí prvky inscenace (audiovizuálno, některé kostýmy, motiv tance), obecně si myslím, že hra mohla být promyšlena a především textově zpracována o něco lépe. Potenciál by tam byl.
Brasikona  50 %
24.10.2023 | 43 hodnocení
Birter  70 %
19.10.2023 | 200 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.