Studio Hrdinů

Zvěřinec

Premiéra: 10.2.2023 | 1:35x
Koprodukční inscenace Studia Hrdinů a Mezery, o.s., uváděno ve spolupráci s Divadlem X10.
Dramaturgie: Jan Horák. Výprava: Jana Preková. Hudba: Vladimír Franz, Tomáš Vtípil a citace. Režie: Miroslav Bambušek.
Inscenace, odkazující k osobnosti kněze Josefa Zvěřiny, je situovaná do současnosti. Do země, která se na oko ukazuje jako svobodná a demokratická, ale pod povrchem zuří válka proti každému, kdo by chtěl jakkoli zpochybnit stávající status quo (tedy skrytý totalitní režim). Příběh o útlaku, kterého se nemáme děsit, ale vnímat ho jako dar, jako příležitost osvědčit se, i když třeba za cenu nejvyšších obětí. Mladá dívka Rút žije na okraji společnosti, opuštěná svou matkou, vykořeněná a zmítající se v psychických problémech a v závislosti na drogách. Rút je v tomto smyslu symbolem té země, ve které žije. Rút i země strádá, chřadne a zmítá se v nesmyslnosti, ve strachu...
15!      
Studio Hrdinů
Hodnocení inscenace
Redakce
30 %
Uživatelé
-
Hodnocení redakce
Iva Bryndová 30 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
27.3.Po20:00 vstupenky
24.4.Po20:00 vstupenky
25.4.Út20:00 vstupenky

Volby

Hodnocení (1)

HODNOCENÍ REDAKCE
Iva Bryndová  30 %
28.2.2023 | 416 hodnocení
+ souhlasím
V tomto případě jsem se s inscenací M.Bambuška nepotkala. Jakkoli rozumím myšlence, již se tvůrci snažili sdělit, a oceňuji, že jsem ji nenašla jen v synopsi, ale i na jevišti, forma, kterou se o to pokoušeli, mě neoslovila. Ať už šlo o využité kostýmy a masky zvířat (proč?), opačné obsazení rolí rodičů (proč?), zběsilou hudbu či světelný design. Nadto bohužel M.Mejzlík z mého pohledu pro roli Zvěřiny nemá potřebné charisma a ostatní obsazení se pohybovali na celé škále mezi hereckými výkony velmi dobrými (M.K.Hochman), přes průměrné, až po naprosto tristní (G.Pyšná). Výsledek byl velmi rozpačitý a jako poctu se mi jej vnímat nepodařilo.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.