Východočeské divadlo Pardubice [Městské divadlo]

Carlo Gozzi

Král jelenem

Premiéra: 16.6.2018. Překlad: Jaroslava Bílková, Zdeněk Digrin. Dramaturgie: Jana Pithartová. Scéna: Pavol Andraško. Kostýmy: Eva Farkašová. Hudba: Róbert Mankovecký. Režie: Marián Pecko.
2:25


Bláznivě pohádková veselohra o lásce, zášti, touze po moci, chamtivosti a jiném lidském dychtění. Veliký mág a astrolog Durandarte se promění v papouška, jehož promluvy pak kdekoho vyvádějí z míry. Mladý král poctí důvěrou svého prvního ministra, který se ukáže být lotrem, a král je z toho jelen. Několik srdcí se zlomí láskou, prozradí se dvě velemagická tajemství, z koule na noze nevinného trestance se stane pečený bažant, ze staré (ne)panny krasavice k nakousnutí. A ještě k tomu všemu „zločince stihne trest, když nejméně ho čeká“ a padouch (světe, div se!) sám sebe nazve padouchem...
D10+
Východočeské divadlo Pardubice
Hodnocení inscenace
Redakce
60 %
Uživatelé
60 %
Hodnocení redakce
Jiří Landa 60 %
Lukáš Dubský 60 %
Termíny představení
30.4. (Út) 19:00 vstupenky M Přidání termínu do svého kalendáře - pouze pro přihlášené uživatele
21.5. (Út) 10:00 vstupenky D Přidání termínu do svého kalendáře - pouze pro přihlášené uživatele
20.6. (Čt) 20:30 vstupenky Přidání termínu do svého kalendáře - pouze pro přihlášené uživatele
[Kunětická hora]

21.6. (Pá) 20:30 vstupenky G Přidání termínu do svého kalendáře - pouze pro přihlášené uživatele
[Kunětická hora]

22.6. (So) 20:30 vstupenky Přidání termínu do svého kalendáře - pouze pro přihlášené uživatele
[Kunětická hora]

28.6. (Pá) 20:30 vstupenky Přidání termínu do svého kalendáře - pouze pro přihlášené uživatele
[Kunětická hora]

29.6. (So) 20:30 vstupenky Přidání termínu do svého kalendáře - pouze pro přihlášené uživatele
[Kunětická hora]

30.6. (Ne) 20:30 vstupenky Přidání termínu do svého kalendáře - pouze pro přihlášené uživatele
[Kunětická hora]

celý program divadlaaktivovat hlídání nových termínů
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ REDAKCE:
Jiří Landa 60 %
(zadáno: 9.9.2018, počet hodnocení: 2858)
přínosný / zajímavý komentář
65% Inscenace M. Pecka je velmi poetická, k čemuž přispívají písně a hudba R. Mankoveckého a jejich náležitě procítěná interpretace M. Dobrovolné. Další zdařilou složkou jsou loutky zcela přirozeně zakomponované do celku, jež přinášejí působivé možnosti proměn lidí v jiné bytosti. L. Špiner a M. Němec zdařile přecházeli z jedné postavy do druhé, přičemž dokázali zůstat zábavní, přestože některé scény měly hodně dojemný nádech. Inscenace by sice snesla krácení, dokážu si představit i vyrovnanější herecké obsazení, jako celek je však důstojným příspěvkem do repertoáru městského divadla.
Lukáš Dubský 60 %
(zadáno: 21.6.2018, počet hodnocení: 759)
přínosný / zajímavý komentář
Jako zábavná letní podívaná inscenace funguje, i když má několik hluchých míst. Bohužel režisér tentokrát příliš nevyužívá výhod venkovní produkce a genia loci Kunětické hory, většinou se hraje na dřevěném jevišti opatřeném několika oponami. Velmi povedené jsou loutky, právě scény, ve kterých se král Deramo mění na jelena, patří k nejpůsobivějším v celém představení a jsou opředeny lehce mystickou atmosférou. Potěší naživo interpretovaná šansonová hudba. Z herců vyniká především M.Němec, velmi dobří jsou i L.Špiner a V.Malá. Když tihle aktéři na jevišti chybí, zábava se trochu vytrácí. (více v článku na blogu)
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Cindy.92 50 %
(zadáno: 1.7.2018, počet hodnocení: 306)
přínosný / zajímavý komentář
Velmi slaboduše udělaná hra. Když však tuto hru (předpokládám, že to snad je tak trapné schválně) přijmete, můžete se skvěle pobavit. Chudé jeviště s jednoduchou oponkou nakonec vypadá doopravdy zoufale. Naopak skvostem inscenace je hudba a loutky, to vše vpopředí Kunětické hory. 50 % především díly atmosféře a mystičnu :)
Xcepek 70 %
(zadáno: 28.6.2018, počet hodnocení: 361)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.