Východočeské divadlo Pardubice [Městské divadlo]

Král jelenem

Premiéra: 16.6.2018 | 2:25
Překlad: Jaroslava Bílková, Zdeněk Digrin. Dramaturgie: Jana Pithartová. Scéna: Pavol Andraško. Kostýmy: Eva Farkašová. Hudba: Róbert Mankovecký. Režie: Marián Pecko.
Poslední uvedení: listopad 2019.
Bláznivě pohádková veselohra o lásce, zášti, touze po moci, chamtivosti a jiném lidském dychtění. Veliký mág a astrolog Durandarte se promění v papouška, jehož promluvy pak kdekoho vyvádějí z míry. Mladý král poctí důvěrou svého prvního ministra, který se ukáže být lotrem, a král je z toho jelen. Několik srdcí se zlomí láskou, prozradí se dvě velemagická tajemství, z koule na noze nevinného trestance se stane pečený bažant, ze staré (ne)panny krasavice k nakousnutí. A ještě k tomu všemu „zločince stihne trest, když nejméně ho čeká“ a padouch (světe, div se!) sám sebe nazve padouchem...
D10+  

inscenace již byla stažena z repertoáru

Východočeské divadlo Pardubice
Hodnocení inscenace
Redakce
60 %
Uživatelé
63 %
6331000
Hodnocení redakce
Jiří Landa 60 %
Lukáš Dubský 60 %
Volby

Hodnocení (5)

HODNOCENÍ REDAKCE
Jiří Landa  60 %
9.9.2018 | 2993 hodnocení
+ souhlasím
65% Inscenace M. Pecka je velmi poetická, k čemuž přispívají písně a hudba R. Mankoveckého a jejich náležitě procítěná interpretace M. Dobrovolné. Další zdařilou složkou jsou loutky zcela přirozeně zakomponované do celku, jež přinášejí působivé možnosti proměn lidí v jiné bytosti. L. Špiner a M. Němec zdařile přecházeli z jedné postavy do druhé, přičemž dokázali zůstat zábavní, přestože některé scény měly hodně dojemný nádech. Inscenace by sice snesla krácení, dokážu si představit i vyrovnanější herecké obsazení, jako celek je však důstojným příspěvkem do repertoáru městského divadla.
Lukáš Dubský  60 %
21.6.2018 | 1064 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Jako zábavná letní podívaná inscenace funguje, i když má několik hluchých míst. Bohužel režisér tentokrát příliš nevyužívá výhod venkovní produkce a genia loci Kunětické hory, většinou se hraje na dřevěném jevišti opatřeném několika oponami. Velmi povedené jsou loutky, právě scény, ve kterých se král Deramo mění na jelena, patří k nejpůsobivějším v celém představení a jsou opředeny lehce mystickou atmosférou. Potěší naživo interpretovaná šansonová hudba. Z herců vyniká především M.Němec, velmi dobří jsou i L.Špiner a V.Malá. Když tihle aktéři na jevišti chybí, zábava se trochu vytrácí. (více v článku na blogu)
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Ady_111  70 %
23.4.2019 | 53 hodnocení
+ souhlasím
V tomto představení je třeba vyzdvihnout hlavně Milana Němce! Pokaždé, když vstoupil na jeviště, začalo se něco dít a  nebylo u něj nouze ani o improvizované vtipy, zkrátka profesionál. Dále dobří L. Špiner a V. Malá. Když chybějí na jevišti tito tři, příběh se vleče a je trochu nudný. S každým příchodem Milana Němce se ale situace změní, hraje prostě skvěle a při každém vtipu se celé hlediště (někdy i jeviště ; ) ) ,,valí" smíchy.
Cindy.92  50 %
1.7.2018 | 314 hodnocení
+ souhlasím
Velmi slaboduše udělaná hra. Když však tuto hru (předpokládám, že to snad je tak trapné schválně) přijmete, můžete se skvěle pobavit. Chudé jeviště s jednoduchou oponkou nakonec vypadá doopravdy zoufale. Naopak skvostem inscenace je hudba a loutky, to vše vpopředí Kunětické hory. 50 % především díly atmosféře a mystičnu :)
Xcepek  70 %
28.6.2018 | 622 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.