Východočeské divadlo Pardubice [Městské divadlo]

Rasputin

Premiéra: 24.6.2017. Dramaturgie: Jana Uherová. Scéna: Ivo Žídek. Kostýmy: Roman Šolc. Hudba: Ondřej Soukup. Režie: Petr Novotný.
2:50


První uvedení nové české hry. Příběh ambiciózního muže, jenž toužil po slávě a uznání. Rasputin byl uznávaným léčitelem, míval nezřídka vidiny a stále častěji v sobě cítil božství. Pohyboval se v bezprostřední blízkosti cara Mikuláše II. a carevny, získal politický vliv, čímž se leckomu zprotivil. Spousta lidí by záhy Rasputina nejraději odstranila. Zničit muže, jemuž byla carská rodina bezvýhradně oddaná, byl tvrdý oříšek. Chtěl ovládnout svůj osud, ten se však obrátil proti němu. Víc než polovina Rasputinova života je zahalena temnotou a jeho smrt se stala legendou..
Východočeské divadlo Pardubice
Hodnocení inscenace
Redakce
60 %
Uživatelé
67 %
6731000
Hodnocení redakce
Lukáš Dubský 60 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ REDAKCE:
Lukáš Dubský 60 %
(zadáno: 1.7.2017, počet hodnocení: 789)
přínosný / zajímavý komentář
Režisér Novotný nastudoval stovky stran textů o Rasputinovi a stvořil z nich příběh, který ukazuje jeho vnímání této kontroverzní postavy ruských dějin. Projevila se tu nejspíš jistá přehlcenost zdroji, takže autor sice slučoval některé motivy a postavy, mohl v tom být ale mnohem důslednější, inscenaci by hodně prospělo krácení. Špinerův Rasputin je člověk poživačný, ovšem zároveň vnitřně nejistý, sžírá ho strach, že o své schopnosti přijde. Vnitřní konflikt postavy je hercem dobře rozehrán. Podařená je hudba O.Soukupa, v menších rolích zaujmou M.Sikorová a J.Ondrušková.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Ady_111 70 %
(zadáno: 23.4.2019, počet hodnocení: 11)
přínosný / zajímavý komentář
Určitě poklona panu L. Špinerovi
Snekac 60 %
(zadáno: 12.4.2019, počet hodnocení: 58)
Xcepek 70 %
(zadáno: 9.7.2017, počet hodnocení: 442)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.