Západočeské divadlo v Chebu [velká scéna]

Souborné dílo Williama Shakespeara ve 120 minutách

Premiéra: 11.12.2021
Překlad: Jiří Josek. Dramaturgie: Martina Pokorná. Výprava: Jan C. Löbl. Hudba: Kristýna Hulcová. Pohybová spolupráce: Lukáš Šimon. Režie: Hana Marvanová.
Poslední uvedení: červenec 2023.
„Zrychlená doba žádá zrychlená řešení. Není čas číst všechno! Přichází revoluční renesanční vaudeville! Největší dramatický počin v dějinách divadla! Dílo velkého Barda – všech 37 her a 154 sonetů v jednom večeru! Jedinečný počin nestojí jen na sérii skvělých gagů a klauniád, ale i na chytrém pohrávání si s myšlenkami a jazykem nejslavnějšího básníka jeviště...“


inscenace již byla stažena z repertoáru

Západočeské divadlo v Chebu
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
77 %
7771000
Volby

Hodnocení (7)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Guildenstern  50 %
22.12.2022 | 418 hodnocení
+ souhlasím
Přijde mi, že shakespearovský fastfood se v Chebu úplně nepotkal s prostorem (v komornějším sále by to vyznělo daleko lépe) ani s režií (inscenovat první půlku jako taškařici a druhou navážno opravdu není dobrý nápad), řešení scény mi také nepřišlo nejšťastnější. Naopak výprava a kostýmy myslím dobře ladí s duchem předlohy. Celé představení navíc táhle sympatická trojice průvodců, z nichž nejvíce vychází komické situace P. Némethovi. Celkově se pánové zvládli za dobu hraní dobře sladit a je vidět, že na sebe slyší. Pokud ale měli být typově více odlišeni, pak se s jejich charakteristikou nepracovalo důsledně. Příjemný nenáročný večer.
Tomáš Klement  70 %
18.11.2022 | 12 hodnocení
+ souhlasím
Klasický kus, který jsme všichni viděli v podání Dlouhé. Cheb se s "Wildou" popral se ctí. Jen kdyby to skutečně trvalo těch 120 minut...
Šárka Vojíková  100 %
19.6.2022 | 11 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Toto představení vlastně stojí u zrodu mé lásky k divadlo celkově.Proto je mi tak líto,že je často opomíjené.
Je to neskutečné,prostě jako na horské dráze.Tady ani divák už není vpdstatě divákem.Je to vtipné,hezké a nezapomenutelné.Mně jakožto milovníkovi komedií se do humoru trefili perfektně.
Viděla jsem už třikrát a rozhodně ne naposledy.Hlavně ale vůbec nejsem připravena se s touto inscenací loučit.Jediné,co mě ale mrzí je to,že se člověk tak nasměje,že ani nemrkne a jako mávnutím kouzelného proutku je po všem.Proto můžu jen doporučit.
A nakonec už bych asi dodala jen to,že za tohle představení se opravdu vyplatí ty peníze "vyhodit."
Beri Novotná  100 %
21.6.2022 | 2 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Na tuhle hru jsem se dostala úplnou náhodou. Trochu jsem se obávala, že mě nijak moc nezaujme, ale v prvních několika minutách obavy zmizely. Od úplného začátku až do konce jsem byla zažraná do děje a nemohla jsem ani zavřít oči, abych o nic nepřišla. Naprosto se mi to trefilo do humoru a nebyla jediná volná minuta, kdy bych se nesmála. Po Shakespearovi jsme se s kamarádkou rozhodly, že chceme chodit do divadla častěji a to se taky stalo. Na samotném Shakespearovi jsme byly už po třetí a rozhodně né naposledy, protože pokaždé je to stejné, ale zároveň úplně jiné.
DENNY  80 %
20.6.2022 | 1 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Na Shakespeara jsem se tak trochu obávala z fotek, které jsem viděla na webu, že to bude nějaká šílenost.. A měla jsem pravdu. Nicméně po pár minutách jsem přistoupila na hru a náramně se bavila. Bylo to jako bych přišla na společnou show herců. Všichni tři byli vtipní, přirození, a hlavně pohotový na reakce z publika. Zajímalo by mě, do jaké míry je to domluveno a co čistě vzniká na místě... (?)
Z herců mi v hlavě zůstane především Petr Németh, který je neskutečně zábavný od první chvíle jako Julie. Takový přirozený kašpar, ze kterého nespustíte oči. Petru Urbanovi zase velice sluší Hamlet v druhé půli.
Applejuice  70 %
8.1.2023 | 326 hodnocení
HodnaTeta  70 %
4.1.2022 | 148 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.