Z tiskových konferencí

Na Jezerce rozehrají komedii o erotické závislosti
vydáno: 2.4.2019
Přímo pro Divadlo Na Jezerce napsal mladý režisér a scénárista Matěj Balcar komediální hru nazvanou Pánský klub, která dá divákům s humorem i pochopením nahlédnout do vnitřního světa pěti mužů a jediné ženy. Vedle Kristýny Hrušínské se na Jezerce poprvé představí ostřílená herecká esa Zdeněk Žák a Milan Šteindler, který o připravované novince říká: „Mám rád komedie, které nám ukazují něco víc než jen humorné situace.“

Před terapeutickým sezením se nečekaně potkávají dávní přátelé Eda a Gigi (Milan Šteindler a Zdeněk Žák)
Před terapeutickým sezením se nečekaně potkávají dávní přátelé Eda a Gigi (Milan Šteindler a Zdeněk Žák)


„Vyhubit mužskou nevěru!“ Tak zní motto terapeutky Lindy, která si po rozchodu se snoubencem otevírá vlastní praxi a snaží se pomoci eroticky závislým mužům. Od prvního sezení je ale patrné, že více než terapeutkou bude Linda spíše dalším pacientem. Prostřednictvím vášnivých debat a nečekaných zvratů se tak postupně dozvídá víc nejen o svých svěřencích, ale především sama o sobě. Linda, která má do této doby na nevěru jasný a vyhraněný názor, postupně zjišťuje, že si je s mužskou částí populace podobnější, než si byla vůbec ochotná připustit. Roli svěřil režisér Matěj Balcar své ženě Kristýně Hrušínské - divadelní spolupráci si v minulosti vyzkoušeli například v úspěšné divadelní adaptaci knihy „Už je tady zas!“, která se na Jezerce těší stále velké oblibě.

„Různé postavy mužů v širokém věkovém rozmezí 20-80 let se snaží svých závislostí zbavit, jenže s terapeutkou, která je čerstvě po rozchodu a nemá úplně ráda chlapy. To je výchozí zápletka hry, která chce s pochopením nahlédnout do života této skupiny lidí, a než někoho soudit, hledat smířlivou notu,“ přibližuje Matěj Balcar.

V tuto chvíli terapeutka Linda (Kristýna Hrušínská) utěšuje nešťastného Edu (Milan Šteindler).
V tuto chvíli terapeutka Linda (Kristýna Hrušínská) utěšuje nešťastného Edu (Milan Šteindler). Přitom i ona je
spíše pacientem...


Majitele cykloservisu a neúnavného lovce žen Edu hraje Milan Šteindler, pro kterého je Pánský klub první zkušeností na jevišti Divadla Na Jezerce. „Zda budou mít diváci moji postavu Edy rádi, to teprve uvidíme. Pokud ano, pak to bude asi tím, že se v tomhle buranovi odloupne slupka hrubosti a on dokáže před ostatními - ale hlavně v sobě - najít ukrytou lidskost,“ prozrazuje Milan Šteindler. Jako vyžilý rocker Gigi, který se potřebuje zbavit závislosti na ženách, protože ho omezují v tvorbě, se představí Zděněk Žák. V roli učitele Cyrila, co jen nesnadno odolává svádění studentek, alternují Michal Stejskal a Daniel Šváb. Scénáristu na odpočinku Přemka hraje Rudolf Stärz a mladého ajťáka Martina Martin Leták.

Premiéra původní české komedie Pánský klub se odehraje 4. dubna 2019 v Divadle Na Jezerce. Nejbližší reprízy jsou v DNJ v plánu 5. a 14. dubna 2019.

.....
foto ze zkoušky: Michal Novák