Počet komentářů: 0
Nový komentář

Zpráva z...
Divadlo Bolka Polívky

22. sezona v Divadle Bolka Polívky
[29.9.2015]
Divadlo Bolka Polívky zahájilo 22. sezonu 9. září svým doposud nejnovějším vlastním představením, a to husitskou komedií TVRZ, a jako prolog sezony uvedlo reprízu úspěšného II. vydání Re-Kabaretu. Právě rozběhnutá sezóna „v divadle za Jakubem“ slibuje mnoho zajímavého...

V divadle se samozřejmě objeví i osvědčené tituly v čele s vlajkovými loděmi DNA, Mínus dva a Dámou na balkoně. Chystá se ale i řada novinek, které by diváci neměli přehlédnout: obnovená premiéra brněnské verze Podivného odpoledne Dr. Zvonka Burkeho nebo nová autorská inscenace Bolka Polívky, která vzniká pod pracovním názvem Vrcholy. Nebudou chybět ani další vydání oblíbeného Re-Kabaretu, happeningy před divadlem a řada výstav ve foyer. Na léto chystá divadlo vlastní letní scénu.

Vrcholy je pracovní název nové autorské inscenace Bolka Polívky, ke které v těchto dnech vzniká scénář. Vedle Bolka Polívky se v této nové inscenaci představí Vladimír Polívka a samozřejmě i Barin a Fretti. Premiéra Vrcholů je plánována na jaro 2016.

Brněnský Burke
Bolek Polívka v nové sezóně také zavzpomíná se svými kamarády a kolegy Petrem Halberstadtem (Václav), Radimem Fialou (Outěchová), Pavlem Liškou (Tichý) a Břetislavem Rychlíkem (režie) na kultovní, původně brněnskou absolventskou inscenaci hry Ladislava Smočka s názvem Podivné dopoledne Dr. Zvonka Burkeho, kterou po letech uvedou v obnovené premiéře v polovině ledna 2016. V roli Svatavy se objeví Šárka Vaculíková.

PŘES ČÁRU – festival klaunerie a nekompromisního humoru (4. - 9. října 2015)
Druhý ročník festivalu PŘES ČÁRU proběhne v Divadle Bolka Polívky od 4. do 9. října. Po celý týden Vás čeká pestrý program nabitý klaunskými večery a břitkým, místy mrazivým humorem. Těšit se můžete například na Bolka Polívku, Annu Polívkovou, Marthu Issovou, klaunské trio Squadra Sua, Jiřího Maryška a Divadlo Demago nebo klauna a performera amerického původu žijícího ve Francii - Daniela Gulka. Součástí festivalu budou i pouliční představení na Jakubském náměstí a koncerty ve foyer divadla. Festival v pátek 9. 10. zakončí třetí vydání Re-Kabaretu.

9. 10. v 19.00 III. RE-KABARET
V pořadí již třetí vydání úspěšného kabaretu plného nadhledu, klaunských gagů a stand-upů reflektujících aktuální společnost.
Účinkují: Jaromír Barin Tichý, Jiří Fretti Pfeifer, Filip Teller, Mirek Sýkora, Jarka Sýkorová, Ondřej Klíč, Florent Golfier, Michal Chovanec, Lukáš Karásek, OSLER a další hosté

Další termíny:
8. 11. 2015 III. RE-KABARET repríza
22. 12. 2015 IV. RE-KABARET premiéra

Manéž Tour 2016
V roce 2015 se Divadlo Bolka Polívky vydalo na Tour s Manéží Bolka Polívky. Díky hlavnímu pořadateli Tour, slovenské společnosti TOP fest, navštívila Manéž v devíti dnech sportovní haly devíti slovenských měst; program manéže se shledal s velkým diváckým ohlasem. Pro velký úspěch vyjede Manéž na Tour tentokrát i po České republice na začátku roku 2016.

Letní scéna 2016
Na léto 2016 se Divadlo Bolka Polívky rozhodlo rozšířit své divadelní aktivity o letní scénu. Na programu bude to nej z programové nabídky divadla, objeví se také speciální letní tituly. Konkrétní lokace pro realizaci letní scény jsou doposud v jednání.

zdroj zprávy: Michal AdamíkKomentáře k tématu článkuPřidat komentář

Přidat komentář

Zatím zde není žádný komentář.