Počet komentářů: 0
Nový komentář

Zpráva z...
Městské divadlo Kladno

5. ročník Festivalu amatérského divadla Kladno 2016
[12.4.2016]
Městské divadlo Kladno a Divadlo Lampion pořádají ve dnech 22. - 24. dubna 5. ročník Festivalu amatérského divadla Kladno, soutěžní přehlídku amatérských divadelních souborů. V části nesoutěžní vystoupí školní divadelní soubory.

Cílem festivalu je podpořit tradici ochotnických souborů a poskytnout jim profesionální zázemí i možnost odborné konzultace formou tradičních rozborových seminářů s porotou. I tento rok zasednou v porotě zkušení divadelníci, např. umělecký šéf Městského divadla Kladno Jaroslav Slánský, režisérka Zuzana Burianová, umělecký šéf Divadla Lampion Braňo Mazúch a další.

Během tří dnů bude možné zhlédnout jedenáct představení. Sedm z nich se utká v soutěžních kategoriích o nejlepší ženský herecký výkon, nejlepší mužský herecký výkon a absolutního vítěze. Na festivalu vystoupí amatérské spolky nejen z Kladna a blízkého okolí, ale také ze vzdálenějších oblastí jako je Sokolov nebo Český Brod. Divadelní soubory se přehlídky zúčastní s klasickými divadelními díly, s inscenacemi současných autorů, ale také jsou poměrně hojně zastoupeny autorské projekty. Nebudou chybět ani pohádkové příběhy, které se odehrají zejména v dopoledních hodinách.

Program vyvrcholí slavnostním předáním cen výhercům a následnou afterparty na kterou je také možné zakoupit vstupenky. Přehlídka souborů se bude konat v prostorách Divadla Lampion, kromě nedělního představení Jentl a slavnostního vyhlášení včetně afterparty, která se uskuteční v nově opravené budově Městského divadla Kladno.

Program festivalu:
pátek 22. dubna
9:00 Žáčkoviny – DS Klas
10:30 Romeo a Julie – DKV Vašatova
12:30 Au revoir MA – Studentské divadlo Bedřych
17:00 Mátový nebo citrón? – Divadlo KiX
21:00 Jak najít pokoj v Hotelu 0 – Hotel 0

sobota 23. dubna
10:00 Jak žáby slavily narozeniny – Divadélko U Zvonu
13:00 Tak na to nemám, jak by se slušně řeklo! – Konvalinky DS MDK Sokolov
17:00 Postel plná cizinců – DS Mšeno
20:00 Všední večer v hotelu Grand – DS Lumír

neděle 24. dubna
10:00 Myší kožíšek – Třebivadlo
13:00 České nebe – ČOUD
15:30 Jentl – Městské divadlo Kladno
18:30 vyhlášení výsledků
19:00 Afterparty Milan Iléš Orchestar

zdroj zprávy: Lucie Cirkva ChocholováKomentáře k tématu článkuPřidat komentář

Přidat komentář

Zatím zde není žádný komentář.