Zprávy

Léto 2021 s Divadlem Na Jezerce
Divadlo Na Jezerce zahájilo ve středu 30. června 2021 poprvé za celou dobu své existence letní scénu – a ne jedinou! Diváky zve do prostoru nejvýznamnější pamětihodnosti Jižního Města – na nádvoří Chodovské tvrze v Ledvinově ulici v Praze 11. Kruhový půdorys zrekonstruovaného zámečku v romantickém prostředí rozlehlého parku je originálním místem pro open air představení.
Letní scéna Divadla Na Jezerce
Divadlo Na Jezerce patří mezi ty, kde se rozhodli nepřistoupit na sterilní on-line vysílání – zato mají v plánu rozehrát v létě 2021 oblíbená představení v originálním prostoru pod širým nebem, a vynahradit tak divákům nezaviněnou divadelní odmlku.
12.10.2019
Podepsán dodatek ke smlouvě o nájmu mezi Prahou 4 a Divadlem Na Jezerce
Divadlo Na Jezerce získalo záruku dlouhodobého fungování v prostorách, které mu pronajímá městská část Praha 4. O prodloužení doby nájmu o dalších deset let rozhodla Rada městské části Praha 4. Divadlo Na Jezerce působí v nemovitostech městské části Praha 4 nepřetržitě od roku 2004.
Milan Šteindler a Zdeněk Žák poprvé na Jezerce
Divadlo Na Jezerce připravuje další novinku: ve čtvrtek 4. dubna uvede světovou premiéru komedie Pánský klub. Autorem i režisérem hry psané pro Divadlo Na Jezerce je Matěj Balcar, který dá divákům s humorem i pochopením nahlédnout do vnitřního světa pěti mužů a jediné ženy. Vedle Kristýny Hrušínské se tak na Jezerce poprvé představí ostřílená herecká esa Zdeněk Žák a Milan Šteindler.
30.11.2018, Divadlo Na Jezerce
Jaroslav Dušek chystá na Jezerce „bzučivou grotesku“
Pronikavé, poetické, vtipné – a pikantní. Takové představení slibuje divákům Divadla Na Jezerce režisér a herec Jaroslav Dušek, který tam připravuje novinku na motivy stejnojmenné knihy Jaromíra Rašína Sláva strojů a měst. Společně s výtvarníkem Petrem Niklem a performerem Ondřejem Smeykalem inscenuje divadelní adaptaci neuvěřitelného příběhu amerických inženýrů, německého redaktora a českého včelaře jako bzučivou grotesku. Sám se také představí ve všech ženských i mužských rolích. Premiéra se na Jezerce odehraje 24. ledna 2019.
5.11.2018
Res publica III.
Divadlo Na Jezerce uvede jednorázové představení Res publica III., jež navazuje na slavná představení předrevolučního Realistického divadla z let 1988 a 1989. Volné pásmo se zaměří především na další perspektivy českého státu. Představení bude na nuselské scéně uvedeno pouze v jediném večeru 16. listopadu od 19. hodin, tedy v předvečer svátečního dne sametové revoluce.
1.3.2018
Nový web Divadla Na Jezerce
Divadlo Na Jezerce spustilo novou podobu své webové prezentace.
20.9.2017
Divadlo Na Jezerce vydá reprezentativní publikaci
V úterý 17. října v 15 hodin proběhne za účasti řady herců ve foyer Divadla Na Jezerce křest velké výpravné knihy "15 let Divadelní společnosti Jana Hrušínského – Divadlo Na Jezerce". Reprezentativní publikace mapuje na 240 stranách slovem i fotografiemi 37 inscenací. Kniha obsahuje četné recenze, postřehy i vzkazy významných návštěvníků divadla. A zachycuje život na Jezerce tak, jak jej diváci neznají.
Nejistá sezona v Divadle Na Jezerce
Divadelní společnost Jana Hrušínského oslaví 15. narozeniny vydáním reprezentativní knížky a Divadlo Na Jezerce představí nový web. Zároveň DNJ oznamuje, že ze závažných provozních důvodů je bohužel nuceno odložit chystané premiéry zhruba o půlrok.
Milan Kňažko jako Shylock v Divadle Na Jezerce
Jezerka avízuje další českou premiéru, navíc s exkluzivním hostem v titulní roli. Dlouho očekávanou novinkou je Shylock v podání charismatického herce Milana Kňažka. Inscenace v režii Radka Balaše bude v Divadle Na Jezerce uvedena v české premiéře 27. dubna 2016. Hru Shylock napsal Kanaďan Mark Leiren-Young před dvaceti lety. Za tu dobu doslova obletěla svět a hrála se na mnoha kanadských, amerických i evropských jevištích. Divadlo na Jezerce iniciovalo její překlad do češtiny.
Juraj Herz se vrací na Jezerku s komedií Dědicové
Divadlo na Jezerce naděluje svým divákům další komediální titul. Současná francouzská hra Dědicové se ihned po svém uvedení v Paříži stala velkým divadelním hitem. Pro pražskou nuselskou scénu ji nazkouší oceňovaný režisér Juraj Herz. Premiéru komedie s názvem Dědicové s Miroslavem Etzlerem v hlavní roli plánují na Jezerce 17. března.
Roli v monodramatu Shylock ztvární Milan Kňažko
Divadelní společnost Jana Hrušínského zahájí v září v Divadle Na Jezerce již čtrnáctou sezonu přípravou na světovou premiéru bestselleru Evžena Bočka Poslední aristokratka v režii Arnošta Goldflama. Divadlo Na Jezerce dále oznamuje, že pro náročnou roli ve hře Shylock byl osloven významný slovenský herec Milan Kňažko.
16.5.2015
Nakonec bez Jana Tříšky
Divadlo Na Jezerce oznámilo, že Jan Tříska po zvážení všech okolností odstupuje z připravovaného projektu, kterým je monodrama Shylock. Důvodem je Třískova rekonvalescence po autonehodě. 78letý herec se necítí v takovém psychickém rozpoložení, aby mohl odvést plně profesionální výkon v tak náročné roli, a sám požádal, aby se role zhostil jiný herec. Jeho jméno DNJ oznámí v průběhu dalších měsíců. Další spolupráce mezi Divadlem Na Jezerce a Janem Třískou v jiném projektu však vůbec není vyloučena.
19.3.2015
zranění herce Jana Třísky
Divadlo Na Jezerce je bohužel nuceno odložit premiéru inscenace Shylock (plánovanou na květen t.r.). Jan Tříska měl v Los Angeles autonehodu, při níž byl zraněn. To momentálně znemožňuje jeho spolupráci v ČR s Divadlem Na Jezerce. Podle slov ředitele DNJ Jana Hrušínského hra bude, jelikož zranění pana Třísky naštěstí nejsou vážná, realizována v náhradním termínu ještě v tomto roce.
Jan Tříska v další premiéře na Jezerce
Divadlo Na Jezerce opět přiveze hereckou legendu Jana Třísku z Los Angeles do Prahy. Tentokrát kvůli české premiéře kanadské hry Marka Leiner-Younga Shylock. Hru nastuduje s Janem Třískou režisér Radek Balaš. Nuselská scéna tak na jaře rozšíří svůj repertoár o další divadelní lahůdku. Hra proti antisemitismu a terorismu nabývá ale ještě větší aktuálnosti v souvislosti s nedávnými brutálními útoky v Paříži.
Divadlo Na Jezerce v sezoně 2014/15
Jiskřivé komedie chystá na novou sezonu Divadlo Na Jezerce. Už od září se zkouší výtečná konverzačka Generálka, následovat bude premiéra slavné komedie Tři v tom ve stylu komedie dell´arte.
Nová sezona v Divadle Na Jezerce v českém stylu
Hned tři premiéry her českých autorů chystá na svoji již 11. sezónu Divadlo Na Jezerce. První z nich napsal speciálně pro tuto scénu režisér Arnošt Goldflam.
Jubilejní reprízy v Divadle Na Jezerce
Představení Lásky paní Katty a Na dotek oslaví na Jezerce „kulaté“ reprízy.