Počet komentářů: 0
Nový komentář

Zpráva z...
RockOpera Praha

Basiková a Suchařípa si zahrají v RockOpeře Praha
[4.2.2014]
Do rockové opery Romeo & Julie nastoupí letos zpěvačka Bára Basiková a herec David Suchařípa. Basiková si zahraje roli vévodkyně, manželku veronského vévody (Kamil Střihavka), Suchařípa roli otce Monteků. Potvrdil to umělecký ředitel RockOpery Praha, prvního divadla pro rockery, Milan Steigerwald. Premiéra Romea & Julie úspěšně proběhla ve vyprodané holešovické aréně 25. listopadu 2013.

Vstup do projektu zvažovala Basiková již před premiérou, z časových důvodů však své rozhodnutí odložila. Po zhlédnutí pracovního záznamu představení byla však její volba jasná: „Tohle tady ještě nebylo, nabídku přijímám.“ Z podobných důvodů se rozhodl přijmout nabídku režiséra Romana Štolpy i David Suchařípa: „Dříve už jsem hrál Romea a Vavřince, mám rád rockovou muziku, takže tuhle výzvu rád přijmu. Rock´n´roll a Shakespeare patří k sobě.“ Zatímco Davida Suchařípu čeká zkoušení nové role již za pár týdnů a jeho premiéra proběhne na nejbližší repríze 26. února, Bára Basiková se chystá až na následující květnové představení.

RockOpera Praha nedělá muzikály

První divadlo pro rockery uvádí autorská díla Milana Steigerwalda a Pavly Forest, nastudované režisérem Romanem Štolpou. Za doprovodu živé kapely přímo na pódiu vystupuje řada mladých talentů i známé osobnosti české rockové scény: Kamil Střihavka, Jan Toužimský z Arakainu, Viktor Dyk, Vlasta Horváth, Lešek Semelka a další. Kromě unikátního spojení divadla s hudbou hranou živě a nahlas přichází RockOpera Praha se světelnou, ohnivou a akrobatickou show, rockovými kostýmy i stylovým líčením. „Narozdíl od muzikálů máme úplně jiný typ publika, naše představení jsou určena zejména příznivcům rocku a metalu, kteří jinak do divadla moc nechodí. Tohle je pro ně skvělá příležitost, jak si pořádně užít i klasické dramatické dílo. Na našich akcích vládne skvělá atmosféra, všichni účinkující u nás vystupují pro radost a sálá z nich ryzí nadšení, které se vždy odrazí v reakcích publika,“ upřesnil Jan Bouša z oddělení péče o diváky.

Na stejné místo se Basiková vrací po 13 letech

RockOpera Praha se nachází v budově, která fungovala v letech 1999 – 2009 pod názvem divadlo Milénium. Právě Bára Basiková se na vzniku této divadelní budovy v 90. letech významně podílela. „Při rekonstrukci střechy na nás z podhledu dokonce vypadla Bářina partitura z první inscenace, ve které tu kdysi vystupovala, mělo to být prý poselství budoucím generacím,“ doplnila autorka a výkonná ředitelka Pavla Forest.Komentáře k tématu článkuPřidat komentář

Přidat komentář

Zatím zde není žádný komentář.