Počet komentářů: 0
Nový komentář

Zpráva z...
Divadlo Bolka Polívky

Den klaunů na Jakubském náměstí v Brně
[24.3.2016]
Klauni opět slaví svůj den happeningem na „Jakubáku“, vernisáží a Re-Kabaretem. Den klaunů na Apríla, tedy 1. dubna, začne přesně kolem 14. hodiny. Těší se na Vás moderátoři Jiří Ressler a Jakub Uličník, divadlo KUFR, skupina Urband a Daniel Bidelnica, který téměř před zraky návštěvníků promění jedinečný strom Klaunovník houževnatý na umělecké dílo – Strom radosti. Ruku k dílu přiloží i nesmrtelná dvojice Fretti & Barin. V pravou chvíli se samozřejmě objeví i Bolek Polívka, který osobně na Jakubáku přistane.

Oslavy budou pokračovat ve foyer divadla vernisáží výstavy obrazů Daniela Bidelnici nazvané: MOJE DNA a zakončí je další premiérové vydání oblíbeného Re-Kabaretu.

„Rádi loudíme lidem úsměvy na jejich tvářích. Den klaunů je oslavou všech, kteří se chtějí smát a s úsměvem snesou i vtipy na vlastní účet. Kus klauna je v každém z nás a my se těšíme, že ho ve Vás 1. dubna na Jakubáku probudíme,“ říká ředitel Divadla Bolka Polívky Ondřej Chalupský.

Vojtěch Fatka, autor konceptu a režisér celého dne, dodává: „První duben je jedním z několika dnů v roce, kdy Divadlo Bolka Polívky opouští svoji domovskou scénu a zaplní náměstíčko u kostela. A tak vás můžeme pozvat právě na Jakubák k oslavě DNE KLAUNŮ, již druhého happeningu divadla, jež své jméno získalo díky Boleslavu Polívkovi, kterému většina z nás neřekne než Bolek. Na odpoledne prvního dne v měsíci dubnu jsme pro vás připravili vskutku aprílový program, ve kterém nebudou chybět klauni, pouliční divadla, hudebníci, výtvarníci a umělci všeho druhu. Právě oni učiní z Vašeho průchodu Jakubákem milé zastavení zakončené úsměvem všech, kteří se nebojí přiznat, že každý z nás je tak trochu klaun. A kdo je víc?!“

Koncepce, režie: Vojtěch Fatka
Slavit budou: Bolek Polívka, Jiří Fretti Pfeiffer, Jaromír Barin Tichý, Jiří Ressler a Jakub Uličník, Divadlo Kufr, Kapela Urband, Daniel Bidelnica, Směšná stráž a další

Každý člověk je klaun, ale jen málokteří mají odvahu to ukázat. (Charlie Rivel)

PROGRAM DNE KLAUNŮ - JAKUBSKÉ NÁMĚSTÍ:

14:00 zahájení Jiří Ressler a Jakub Uličník
14:10 skupina Urband
14:30 telemost s Bolkem
14:35 divadlo KUFR

15:00 moderátoři Jiří Ressler a Jakub Uličník
15:10 skupina Urband
15:30 telemost s Bolkem
15:35 divadlo KUFR

16:00 moderátoři Jiří Ressler a Jakub Uličník
16:10 skupina Urband
16:30 telemost s Bolkem
16:35 divadlo KUFR

16:50 přistání Bolka, křest Stromu Radosti
17:00 foyer: výstava obrazů Daniela Bidelnici: MOJE DNA
19:00 divadlo: premiérové vydání oblíbeného Re-Kabaretu

zdroj zprávy: Michal AdamíkKomentáře k tématu článkuPřidat komentář

Přidat komentář

Zatím zde není žádný komentář.