Počet komentářů: 0
Nový komentář

Zpráva

Divadelní vlak Kredenc vyjíždí!
[28.6.2017]
Rozmarná pocta Českému středohoří pro celou rodinu. Krajina a historie vnímaná všemi smysly. Žádné velké mudrování, jen sny, báchorky, nesmysly a dobrodružství. Divadelní projekt Kredenc odstartuje 16. srpna, poté divadelní vlak pojede téměř denně až do 2. září. Diváci se mohou těšit na činohru, obří loutky, tanečnice, akrobaty či kejklíře.

Ve středu 28. června spolek Kult zahajuje předprodej vstupenek na internetových stránkách projektu www.kredenc.net.

Vzhledem k omezené kapacitě vlaku se připravují hned tři premiéry (16., 17. a 18. srpna) a každá z nich bude specifická. Reprízy budou následovat od 24. srpna do 2. září. Divadelní vlak bude projíždět krajinou Českého středohoří, a to téměř každý den v 19:00 z hlavního vlakového nádraží v Lovosicích.

Ve zrenovovaném motoráčku řady 831 slangově přezdívaném Kredenc se mohou diváci projet z Lovosic do čtyřicet kilometrů vzdálené Libčevsi. „Zatímco ve vlaku budou herci vyprávět příběhy, za okny budou probíhat malé divadelní akce nebo jen poběží krajina jako hlavní hrdina vyprávění,“ říká režisér Filip Nuckolls.

První dějství ve vlaku bude uvolněné a humorné. V Libčevsi je rybník a zřícenina zámku, u kterých se diváci zdrží až do západu slunce. Načež cesta zpět bude plná ohně, tmy a hororové atmosféry. Tématem zpáteční cesty bude balada Lenora G. A. Bürgera, která byla předlohou Erbenově Svatební košili.

Během cesty si bude možné koupit malé občerstvení z lokálních sadů a vinic například z vyhlášeného žernoseckého Rodinného vinařství Mikulenkovi nebo ze Zámeckých sadů Chrámce.

Herecké obsazení projektu se skládá z Anity Krausové, Jana Řezníčka, Zbyška Humpolce, Martina Tlapáka a Filipa Nuckollse, který rovněž napsal scénář a inscenaci bude režírovat.

Vstupné pro dospělé se pohybuje od 380 do 1000 Kč v závislosti na termínu. Děti do patnácti let mají 50% slevu. Představení je přístupné od 8 let. Více informací o projektu a předprodeji vstupenek se nachází na webu www.kredenc.net.

Anotace:
Je pozdní léto. Za okny vlaku ubíhá středohorská krajina ozářená sluncem přicházejícího soumraku. V polích dokvetly máky nad hroby dávných vojáků a v kádi na návsi odpočívá mořská panna. Nad Házmburkem prolétají první aviatici a Ulrika se chystá ke svému debutu. Je pozdní léto chvíli před setměním, když v úhoru Kašpar Kaplíř pátrá po své ztracené hlavě. Na mezi se rozcvičuje zápasník, Michal Tučný ladí benjo a pan Vincenzio si před drezurou protahuje prsty. Je pozdní léto někde mezi Lovosicemi, Mostem a Louny. Voní švestky, dozrávají hrozny. Karel Hynek si u rybníku objednal druhé liebshausenské a zírá k Oltáříku. Je pozdní léto, slunce zapadlo, mrtví vstávají z hrobů, děti v kredenci v kuchyni už sesutého domu objevují poklady a krajinou líně projíždí vlak. Přistupte. Co uvidíte vy, záleží pouze na vás.

zdroj zprávy: Lenka HavelkováKomentáře k tématu článkuPřidat komentář

Přidat komentář

Zatím zde není žádný komentář.