Zpráva

Divadlo Lampion uspořádá již čtvrtý ročník festivalu loutkového divadla AMPLION
vydáno: 23.3.2023
Divadlo Lampion připraví i v letošním roce festival loutkového divadla Amplion. Čtvrtý ročník festivalu s podtitulem „Pro malé i velké loutky“ proběhne v termínu od pátku 26. 5. 2023 do neděle 28. 5. 2023. Téma letošní sezony Divadla Lampion nese název „Za hranicí skutečnosti“ a i festival se tak posune za hranici skutečnosti, kdy tematicky úzce naváže na novou inscenaci Čaroděj ze země Oz, kterou divadlo uvede v premiéře první březnový víkend.

Stejně jako v minulých ročnících, tak i letos se mohou diváci těšit na divadelní hosty ze všech koutů České republiky, jmenujme například Divadlo DRAK, Divadlo Radost Brno, Divadlo loutek Ostrava, Studio Damúza a mnoho dalších. Divadlo Lampion uvede na venkovní scéně inscenaci Zlatovláska v režii Jiřího Jelínka, která měla premiéru v loňské sezoně.

Diváci se opět mohou těšit na dvě divadelní scény, první, přímo na jevišti Divadla Lampion a druhou, která vznikne stejně jako v loňském roce na Náměstí starosty Pavla ve stanu OKODOM.

Tři, dva, jedna, start! Zkontrolujte si své bezpečnostní pásy, pohodlně se usaďte, naše raketa odlétá na PLANETU AMPLION. Milí cestovatelé za poznáním, je tady 4. ročník festivalu loutkového divadla AMPLION.
I tento rok vám nabídne tři dny pestrého programu v Divadle Lampionu a na Náměstí starosty Pavla.
Zanechte tedy všechny starosti na Zemi a vydejte se prozkoumat galaxii loutkového divadla.
Speciální raketou za námi přiletí i letošní patronka Mahulena Bočanová.

Lucie Helena Botlíková
umělecká šéfka Divadla Lampion


Vstupenky na festival jsou již v prodeji na webových stránkách divadla www.divadlolampion.cz nebo na pokladně Divadla Lampion a Městského divadla Kladno.

zdroj zprávy: Klára Danzerová